PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W dniach 3-12 sierpnia Zwierzyniec po raz 19-sty zmieni się w letnią stolicę filmu, a to za sprawą Letniej Akademii Filmowej. Co roku miejsce artystycznych spotkań odwiedzają tysiące pasjonatów kultury i sztuki.
19-ta edycja Letniej Akademii Filmowej to setki projekcji filmowych, retrospektywy twórczości najwybitniejszych reżyserów, spotkania z twórcami, aktorami i krytykami filmowymi.

W tegorocznym programie organizatorzy przypomną sylwetkę polskiego dokumentalisty Sławomira Grünberga, tworzącego głównie na terenie USA a także przybliżą reżyserskie dokonania Adama Sikory, wybitnego operatora filmowego.

Akademię zainauguruje przedpremierowy pokaz filmu "Córka trenera" a gościem specjalnym tego wydarzenia będzie reżyser filmu Łukasz Grzegorzek. W programie zaplanowane są także spotkania z polskimi aktorami: Adamem Woronowiczem (Zimna wojna), Jowitą Budnik (Ptaki śpiewają w Kigali) czy Urszulą Grabowską (Wspomnienie lata).

Nową inicjatywą w programie Letniej Akademii Filmowej będzie autorski cykl „Łukasz Maciejewski zaprasza”. Ceniony krytyk filmowy zaprosi do rozmowy twórców filmów, które uznał za najlepsze produkcje tego sezonu. Uczta intelektualna i kulturalna gwarantowana.

W kalendarzu Akademii znajdzie się wiele pokazów przedpremierowych – wśród nich "Córka trenera", „Boso po ściernisku” w reżyserii Jana Sveraka, „Nadmiar łaski”, „Utoya - 22 lipca”(nagroda Jury Ekumenicznego na Berlinare), „Kapitan”, „Becoming Astrid” – biografia szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, „Tranzyt” (Nominacja do Złotego Niedźwiedzia i Złotego grona), „Do zobaczenia w zaświatach”(Nagroda Cezara, Nagroda specjalna na MFF w San Sebastian, Srebrny Lew na MFF w Wenecji), „Fokstrot”, „Ramen”, „Smak wspomnień”, „Jesień we Francji”, „Nasze zmagania”, „Amatorzy”, „Człowiek, który zabił Don Kichota”.

Nie zabraknie stałych pozycji Akademii („W polskim obiektywie”, „Rekolekcje filmowe”, „Archeologia kina”, „Filmy w Sieci”, „Klubowy karnet”), replik zaprzyjaźnionych z nami festiwali (Docs Against Gravity, Festiwal Mediów „Człowiek w zagrożeniu”, „Etiuda & Anima”). Letnia Akademia filmowa to także nocne pokazy, koncerty, spektakle, wykłady i spotkania dyskusyjne.

Gratką dla fanów muzyki będzie przegląd zatytułowany „Bob Dylan - Noblista na ekranie” podczas którego, zaprezentowane zostaną cztery oblicza artysty: muzyka, aktora, reżysera i bohatera filmowego.

W ramach cyklu imprez towarzyszących odbędą się także koncerty m.in. takich zespołów jak Chudoba, który zdobył Grand Prix pierwszej polskiej edycji Konkursu Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja” zorganizowanego przez Polskie Radio w ramach współpracy z Europejską Unią Radiową. Usłyszymy też rewolucyjną kobiecą formację folkową Same Suki. Zespół powstał z radości życia, z pasji i pragnienia grania własnej, niczemu i nikomu niepodporządkowanej muzyki. Kapela Timingeriu to rodzinny zespół powstały z potrzeby doświadczania muzyki jako sytuacji w konkretnym miejscu, czasie i kontekście. Grają i śpiewają żywiołową interpretację muzyki cygańskiej, bałkańskiej i żydowskiej, tworząc nieskrępowaną atmosferę zabawy.

Szczegółowy program LAF dostępny jest na stronie internetowej i na Facebooku Letniej Akademii Filmowej:
www.laf.org.pl
https://www.facebook.com/LetniaAkademiaFilmowa/
AK
Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu
Ostatnia aktualizacja:  16.07.2018
Zobacz również
43. FPFF: 26 tytułów w Konkursie Filmów Krótkometrażowych
Filmweb szuka młodych talentów po raz ósmy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll