PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  13.07.2018
W wakacje kino Iluzjon przygląda się faworytom ubiegłorocznych i tegorocznych festiwali filmowych. Minione miesiące były wyjątkowe pod względem liczby interesujących premier kinowych.
W programie "Kina festiwalowego" znalazły się zarówno głośne Oscarowe produkcje, jak i mniej znane kino autorskie, oraz dzieła najważniejszych twórców współczesnego kina. 

13 oraz 27 lipca organizatorzy zapraszają na obraz cenionej węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi"Dusza i ciało" – historię miłosną, która urzeka subtelnością, humorem i niezwykłym podejściem do tematu alienacji. Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na 67. MFF w Berlinie oraz Złotej Żaby na Camerimage. Jest również węgierskim kandydatem do Oscara.

W dniach od 13 do 19 lipca widzowie będą mogli zobaczyć film nagrodzony Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany - "Tamte dni, tamte noce" Luki Guadagninio. - Lubię myśleć, że ten film zamyka trylogię filmów o pożądaniu. Należą do niej także „Jestem miłością” oraz „Nienasyceni”. Podczas gdy w tamtych filmach pożądanie prowadziło do posiadania, opowiadały o żalu, potrzebie wolności, tak w tym filmie chcieliśmy skupić się na niezwykłej urodzie idylli młodości – mówił reżyser.

"W czterech ścianach życia", zdobywca nagrody publiczności w sekcji „Panorama” na 67. MFF w Berlinie, opowiada o dramacie wojny domowej w Syrii. Bohaterką filmu Phillipe’a Van Leeuwa jest matka trojga dzieci, która została uwięziona wraz z rodziną w budynku znajdującym się pod stałą obserwacją snajpera. Jedyny seans odbędzie się 18 lipca o godz. 18:00. 

Wstrząsający thriller „Uciekaj!” to historia młodego czarnoskórego chłopaka, który wybiera się z zapoznawczą wizytą do rodziców jego białej dziewczyny. Szybko orientuje się, że atmosfera domu jest, mówiąc delikatnie, dziwna. Nominowany do Oscara debiut Jordana Peele’a będzie pokazywany od 20 do 26 lipca.

W cyklu pokazane zostaną również: „Fantastyczną kobietę”, "Po tamtej stronie", "The Square", "Sweet Country", "Morderstwo w hotelu Hilton", „Ana, mon Amour”, "Nigdy cię tu nie było", "Happy End", "W ułamku sekundy".
MP/AK
Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Ostatnia aktualizacja:  16.07.2018
Zobacz również
fot. Filmoteka Narodowa - Instytut Audiowizualny
Zwycięzcy 11. MFFA Animator
Nabór filmów na Short Waves Festival 2019
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll