PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już w lipcu miliony fanów azjatyckiego kina z całego świata zobaczą Warszawę, która stanowi główne tło wydarzeń w komedii gangsterskiej „Teefa in Trouble” („Teefa w tarapatach”) w reżyserii Ahsana Rahima. Obraz powstał w koprodukcji pakistańskiego studia Lightingale Productions i polskiego Studia AGART. Premiera światowa odbędzie się 20 lipca, a film prezentowany będzie w 25 krajach. Polacy zobaczą film 27 i 28 lipca w Kinie Luna oraz we wrześniu w wybranych kinach studyjnych i Cinema City w całej Polsce.
Kino bollywoodzkie zrzesza miliony fanów na całym świecie. Jego wyznacznikami są historie miłosne okraszone tańcem i śpiewem, odgrywane w orientalnych sceneriach. Podobnie jest z Lollywoodem – pakistańskim wariantem kina wschodniego. Tym razem główne tło wydarzeń stanowi Warszawa. Zdjęcia do filmu realizowane były na przełomie czerwca i lipca 2017 roku, m. in. na terenie Starego Miasta, w Teatrze Wielkim, a także w dawnej fabryce FSO na Żeraniu oraz w wielu malowniczych miejscach w Polsce. – Z uwagi na popularność kina Bollywood czy też Lollywood, „Teefa in Trouble” może stać się promocją Warszawy i Polski na niespotykaną dotąd skalę. Akcja dzieje się w mieście, ukazując jego najpiękniejsze zakamarki. Okazuje się, że Polska może być miejscem atrakcyjnym i, paradoksalnie dla nas, egzotycznym dla ludzi z zagranicy – mówi Dawid Szurmiej ze Studia AGART, polski producent wykonawczy przedsięwzięcia, odpowiedzialny za dobór polskiej obsady i ekipy oraz realizacje scen pościgów i kaskaderskich. – Mamy nadzieję, że obraz ten wpłynie na pozytywne postrzeganie Polski za granicą. To także okazja, by polscy widzowie ujrzeli dzięki naszej produkcji swoją stolicę z nieco innej perspektywy, z nutką orientu, na co bardzo liczymy – dodaje Szurmiej.

Zdjęcia do filmu "Teefa in Trouble" na warszawskiej Starówce, fot. materiały prasowe Studio AGART.

Do współpracy przy filmie zaangażowane były również znane postacie polskiego show-biznesu, w tym Michał Piróg, który odpowiadał za choreografię scen tanecznych kręconych w Polsce. – Po raz pierwszy pracowałem przy realizacji filmu bollywoodzkiego. To połączenie kina, w którym choreografia odgrywa tak ogromną rolę i współpraca z gwiazdami, kultowymi w swoim kraju na niespotykaną u nas skalę oraz realizacja takiego przedsięwzięcia w Polsce, były dla mnie nowym, niesamowitym doświadczeniem. Producenci dali nam dużo wolności, dlatego powstał niesamowity miks Bollywoodu i kina europejskiego. Dla mnie to przełomowa sprawa, jestem bardzo ciekawy przyjęcia tego tytułu u nas - mówi Piróg.


Premiera światowa będzie miała miejsce 20 lipca 2018 roku, począwszy od Pakistanu (Lahore, Karaczi, Islamabad), poprzez Indie (Mumbaj), Zjednoczone Emiraty Arabskie (Dubaj), po Wielką Brytanię (Londyn) oraz w ponad 20 innych krajach świata. Premiera polska odbędzie się 27 lipca 2018 roku o godzinie 20.00 w Kinie Luna w Warszawie (pokaz biletowany). Kolejny seans będzie miał miejsce 28 lipca o godzinie 20:45. Film będzie można obejrzeć w wybranych kinach sieci Cinema City: Kraków – Cinema City Bonarka, Warszawa – Cinema City Mokotów, Janki – Cinema City Janki, Łódź – Cinema City Manufaktura, Poznań – Cinema City Plaza, Gdańsk – Cinema City Krewetka, Wrocław – Cinema City Wroclavia, Katowice – Cinema City Punkt 44, Bydgoszcz – Cinema City, a także w sieci kin studyjnych, m. in. Kraków – Kino Kijów, Łódź – Kino Charlie, Warszawa – Kino Luna i innych. Dystrybutorem jest Bollywood Europa na licencji Yash Raj Films.

Zdjęcia do filmu "Teefa in Trouble" na warszawskiej Starówce, fot. materiały prasowe Studio AGART.

Film „Teefa in Trouble” (pol. „Teefa w tarapatach”) utrzymany jest w konwencji komedii gangsterskiej. Opowiada historię Anyi, mieszkającej w Polsce młodej dziewczyny, która przygotowuje się do ślubu zaaranżowanego przez jej ojca. Wychowana w Europie przyszła panna młoda nie ma ochoty przystawać na obowiązujące w rodzimym kraju obyczaje, w konsekwencji ucieka sprzed ołtarza. Rozwścieczony ojciec niedoszłego małżonka zatrudnia Teefę, który przylatuje do Warszawy z Lahore w Pakistanie, aby ją odnaleźć. Nie spodziewa się jednak, że kobieta chętnie pozwoli się porwać w podróż swojego życia. W rolę Anyi wcieliła się pakistańska aktorka i modelka Maya Ali, natomiast odtwórcą roli tytułowego bohatera Teefy jest znany pakistański muzyk, model i aktor Ali Zafar. Postać srogiego ojca Anyi odegrał Javed Sheikh, legenda kina pakistańskiego. W pozostałych rolach wystąpią polscy aktorzy, m. in. Roch Siemianowski (komisarz policji, wujek Joe) i Piotr Szrajber (policjant).
MP/AK
Studio AGART
Ostatnia aktualizacja:  17.07.2018
Zobacz również
fot. mat. pras. Studio AGART
Ponad 100 filmów z całego świata na Sopot Film Festival
Noc polskich filmów krótkometrażowych w Nowej Zelandii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll