PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Twórca „Rewersu” będzie uczył scenopisarstwa młodych filmowców, którzy w październiku zjadą się z całego świata na warsztaty filmowe Fundacji Film Spring Open.
Borys Lankosz, absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, zadebiutował w 2001 roku wstrząsającym i wielokrotnie nagrodzonym na międzynarodowych festiwalach dokumentem „Rozwój” o pacjentach domu opieki społecznej. Nad scenariuszem do tego filmu pracował wraz z Marcinem Koszałką, wielokrotnym gościem Plenerów Sławomira Idziaka.

Prawdziwy sukces Lankosza przyszedł wraz z jego reżyserskim debiutem fabularnym w 2009 roku. "Rewers" został obsypany nagrodami, w tym Złotymi Lwami na FPFF w Gdańsku i uznany za jeden z najlepszych filmów dekady, był też polskim kandydatem do Nagrody Akademii Filmowej.

Druga pełnometrażowa fabuła w filmografii Lankosza oraz kolejny sukces to thriller "Ziarno prawdy", do którego scenariusz napisał wspólnie z Zygmuntem Miłoszewskim, autorem bestsellerowej powieści, na podstawie której powstał film.

Zajęcia w grupie scenariuszowej będą się opierały zarówno na intensywnych konsultacjach indywidualnych, jak i na wspólnej pracy uczestników.

Warsztaty Plenerów Film Spring Open to nie tylko szlifowanie teoretycznej i praktycznej wiedzy pod okiem najlepszych specjalistów, ale i ogromny zastrzyk energii do tworzenia i działania.

- To świetna okazja do spotkania dla młodych filmowców z całego świata. Wierzę, że dzieląc się z nimi swoim doświadczeniem, zdołam dodać im sił i zainspirować do dalszego rozwoju i walki o swoje przyszłe dzieła – mówi Borys Lankosz.

Plenery Filmowe Film Spring Open odbędą się w krakowskich Przegorzałach od 17 do 26 października. Do grupy zostanie przyjętych 8 osób na podstawie przesłanych prac. Zgłoszenie zawierające: imię, nazwisko oraz 10-stronicowy treatment filmu fabularnego należy przesłać na adres: biuro@filmspringopen.eu do 10 września. Ogłoszenie wyników nastąpi 5 października.

Dla młodych twórców to wielka szansa, by móc popracować nad swoim scenariuszem z tak uznanym twórcą, szczególnie, że w tym roku organizatorzy nie nakładają ograniczeń odnośnie gatunku filmowego, którego ma dotyczyć treatment.

Więcej informacji:
http://filmspringopen.eu/pl/
https://www.facebook.com/filmspringopen.eu/


AK
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  4.07.2018
Zobacz również
fot. Gildia Reżyserów Polskich
„Obietnica poranka”: polscy aktorzy we francuskiej produkcji
Zdjęcia do dwóch następnych filmów 24.Wielkiej Przygody z Filmem zrealizowane
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll