PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trzy lata temu, po 15. latach milczenia, Kino Elektronik, którego budynek powstał w latach 60. XX wieku powróciło na mapę warszawskich kin, powołane do drugiego życia przez Warszawską Szkołę Filmową. W 2017 roku, zaledwie po dwóch latach funkcjonowania, kino zostało członkiem Europa Cinemas - sieci najlepszych kin arthousowych w Europie, do której należy zaledwie 38 kin w Polsce. Teraz Kino Elektronik otrzymało prestiżowy tytuł KINO MIESIĄCA wg magazynu Film New Europe, niezwykle liczącego się w branży audiowizualnej.
Kino Elektronik jest kinem lokalnym, bez popcornu i reklam, skupionym na wartościowym kinie głównie z Europy, filmach, o których się dyskutuje i w których przegląda się nasze życie, jak „To tylko koniec świata” Xaviera Dolana (drugi wynik w Polsce pod względem frekwencji), „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego (1200 widzów w trzy dni), „Niemiłość” Andrieja Zwiagincewa (w repertuarze do dziś), oscarowy „Moonlight” Barry’ego Jenkinsa czy „Paterson” Jima Jarmuscha – bo Jarmuscha nie może zabraknąć w żadnych art housie.

Oprócz specjalnie wyselekcjonowanego repertuaru Elektronik wyróżnia niezwykła, domowa atmosfera podsycana zapachem wyśmienitej kawy i domowego ciasta. To miejsce dla wielbicieli kina, w którym rozmowy o filmach toczą się nie tylko na sali kinowej. Po trzech latach od otwarcia udało nam się stworzyć  społeczność Widzów, którzy kochają dobre kino i kochają o nim rozmawiać, ufają naszym wyborom i dodają wiary w to, że małe, lokalne kina w starym stylu wciąż mają sens.

Link do całego artykułu:  http://filmneweurope.com/news/poland-news/item/116575-fne-europa-cinemas-cinema-of-the-month-multiplex-ekran-zenica-bosnia-and-herzegovinaBD
Kino Elektronik
Ostatnia aktualizacja:  30.06.2018
Zobacz również
58. KFF. Z Krakowa po Oscara
12. Dwa Brzegi. Pierwsza odsłona programu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll