PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kino Łóżkowe VOX po raz kolejny zagości w pasażu Schillera w Łodzi podczas 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk. Wydarzenie rusza 13 lipca natomiast pierwsze seanse Kina Łóżkowego VOX odbędą się już 12 lipca.
 Kino Łóżkowe VOX, zdaniem serwisu Buzzfeed, jedno z 10 najwspanialszych kin świata, to autorski pomysł festiwalu Transatlantyk i marki VOX, cieszący się od lat olbrzymią popularnością. Narodził się z chęci połączenia dwóch zdawałoby się wykluczających rzeczy: przeżywania filmowych emocji w kameralnych warunkach i jednocześnie w dużym gronie widzów. Dlatego, choć na pokazy Kina Łóżkowego VOX przychodzą setki osób, filmy oglądane są w nastrojowej atmosferze, w wyjątkowych łóżkach z baldachimem i ekranem projekcyjnym.

W tegorocznym programie zaprezentowane zostaną najlepsze filmy – nowości jak i klasyki kina. Kino Łóżkowe VOX rozpocznie się od pokazu filmu "Atak paniki", pełnometrażowy debiut Pawła Maślony. To czarna komedia, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń radykalnie odmieniających ich życie. Następnie odbędzie się pokaz filmu „50 wiosen Aurory”, które podczas zeszłorocznego festiwalu zdobyło nagrodę Transatlantyk Distribution Awards, dzięki której film trafił do kin w całej Polsce. Ta wyreżyserowana przez Blandine Lenoir przebojowa francuska komedia przypomina, że nigdy nie jest za późno, by zacząć wszystko od nowa. Wśród kolejnych polskich tytułów zostaną pokazane dwa wyjątkowe filmy – emancypacyjne "Dzikie róże" Anny Jadowskiej oraz biograficznego „Najlepszego”Łukasza Palkowskiego. Oba wyróżniają się genialnymi rolami aktorskimi – kolejno Marty Nieradkiewicz i Jakuba Gierszała.

Kino Łóżkowe VOX, fot. Materiały prasowe Transatlantyk Festival

Wszyscy, którzy nie mieli okazji obejrzeć lub chcą się przygotować do polskiej premiery “Sicario: Soldado”, który zostanie zaprezentowany w sekcji Nowe Kino, będą mogli obejrzeć nominowany w trzech kategoriach do Oscarów w 2015 roku bezkompromisowy thriller „Sicario” Denisa Villeneuve’a. W programie Kina Łóżkowego VOX, uczestnicy wydarzenia zobaczą najsłynniejszy film Quentina Tarantino„Pulp Fiction”, oraz jeden z najciekawszych filmów o tańcu współczesnym „Mr. Gaga” Tomera Heymanna oraz mroczną „Lady M.” Williama Oldroyda.
Nietypowa przestrzeń Kina Łóżkowego VOX podczas Transatlantyk Festival zamienia się nie tylko w salę kinową, lecz także w salę wykładową, czytelnię oraz przestrzeń spotkań gości i twórców.

Więcej informacji na stronie www.transatlantyk.org

MP
TRANSATLANTYK FESTIVAL
Ostatnia aktualizacja:  28.06.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Rusza Wakacyjna Akademia Filmu Polskiego Bulwar(t) 2018
Warszawska replika 21. Przeglądu Filmów o Sztuce
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll