PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  15.06.2018
W warszawskim kinie Kultura odbyła się premiera najnowszych krótkich metraży zrealizowanych w Studiu Munka, działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
„Chłopcy z motylkami” Marcina Filipowicza, to historia inspirowana reportażem Jacka Hugo-Badera pod tym samym tytułem. 15-letni Filip zostaje pobity na kładce obok osiedla. W odwecie jego ojciec kupuje na środku blokowiska billboard z informacją o nagrodzie za pomoc w znalezieniu bandziorów.

Dokument "Radwan" Teresy Czepiec opowiada o Stanisławie Radwanie, charyzmatycznym kompozytorze, pracującym nad muzyką do spektakli. Tworzy ją, używając nie tylko z dźwięków muzycznych, ale również z brzmień takich jak kroki, szepty i krzyki aktorów.

Animacja Aleksandry Brożyny pt. „29” stara się z kolei odpowiedzieć na pytanie: Czym jest szczęście? Dla każdego szczęście to coś subiektywnego, więc film nie przynosi jednoznacznej odpowiedzi.


Z kolei „Ukołysz mnie” Davida Tejera to opowieść o dziewczynie, która budzi się w swoim łóżku obok nieznajomego mężczyzny – Shaya, turysty z Tel Awiwu. Gdy wracają do niej wspomnienia z ostatniej nocy, przypomina sobie o tym, że w trakcie stosunku pękła im prezerwatywa. Dziewczyna postanawia jak najszybciej pozbyć się Shaya, tłumacząc mu, że w Polsce potrzebna jest recepta na pigułkę „dzień po”. Stara się go przekonać, że doskonale sobie poradzi. Shay jednak nalega, że w tej sytuacji nie zostawi jej samej.

"Odprawa" Filipa Drzewieckiego to dokumentalny portret grupy młodych studentów, rozpoczynających przygodę z medycyną podczas wakacyjnego obozu praktyk lekarskich. Przed nimi jedno z najtrudniejszych wyzwań, któremu będą starali się sprostać przez resztę swej drogi zawodowej. Teraz ci młodzi ludzie stykają się z nim po raz pierwszy na poważnie. To w trakcie warsztatów będą mogli doświadczyć tego, czym jest służba dla zdrowia i życia drugiego człowieka. Czy staną na wysokości zadania?


AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.06.2018
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/Studio Munka-SFP
37. Młodzi i Film: debiutanci w Koszalinie
Z Krakowa Na Ursynów: Pokaz dokumentów nagrodzonych podczas 58. KFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll