PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przedstawiciele korpusu dyplomatycznego obejrzeli "Zimną wojnę" Pawła Pawlikowskiego. Po projekcji z ambasadorami spotkała się Joanna Kulig, grająca w filmie Zulę. Zaledwie miesiąc temu film Pawlikowskiego otrzymał nagrodę za reżyserię podczas 71.Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes.
Światowa premiera „Zimnej wojny” odbyła się w trakcie 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Już pierwszy pokaz wzbudził euforię publiczności, przynosząc łzy wzruszenia Julianne Moore, gratulacje od Benicio del Toro i dwudziestominutową owację na stojąco. Przedstawiciele korpusu dyplomatycznego mieszkający w Warszawie również przyjęli film niezwykle entuzjastycznie. Alejandro Negrín Muñoz, Ambasador Meksyku w Polsce przyznał, że film zasługuje na Oscara. Jego słowa potwierdzono długimi brawami.


fot. Jacek Czerwiński/SFP 

Joanna Kulig w rozmowie z dyplomatami opowiadała o przygotowaniach do roli, najtrudniejszych wyzwaniach, osobistym stosunku Pawła Pawlikowskiego do zaprezentowanej historii oraz zamiłowaniu do muzyki. Paweł Sztompke, prowadzący dyskusję, przypominał dzieje zespołu Mazowsze, czyli ludowej grupy, której muzyką i historią wyraźnie inspirowali się twórcy filmu. W "Zimnej wojnie"  młoda dziewczyna grana przez Kulig dostaje się w wyniku przesłuchań do powstającego zespołu Mazurek. Wtedy zakochuje się w niej dojrzały mężczyzna, pianista i jej instruktor Wiktor (Tomasz Kot). Film opowiada  historię ich trudnej miłości. Nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. Wydarzenia pokazane w filmie rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku. 

 

Specjalny pokaz "Zimnej wojny" dla korpusu dyplomatycznego odbył się 11 czerwca 2018 roku w stołecznym kinie Kultura. W pierwszy weekend "Zimna wojna" zanotowała rewelacyjny start i przyciągnęła do kin ponad 123 000 widzów. Od 8 czerwca film można oglądać w polskich kinach.
Marcin Radomski
SFP
Ostatnia aktualizacja:  13.06.2018
Zobacz również
fot. Jacek Czerwiński/SFP
Powstaje polsko-łotewska animacja „Jacob, Mimmi i gadające psy”
„Zmieniaj, kreuj, udostępniaj” – międzynarodowa konferencja w Warszawie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll