PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Dziura w głowie” w reżyserii Piotra Subbotko oraz „Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej będą miały swoją światową premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju (16-25 czerwca).

Festiwal w Szanghaju to jedyny chiński festiwal filmowy zaliczany do imprez akredytowanych przez Międzynarodową Federację Zrzeszeń Producentów Filmowych (FIAPF) jako międzynarodowy festiwal konkursowy filmów fabularnych i jedno z największych wydarzeń filmowych Azji. W minionych latach w oficjalnej selekcji znalazły się między innymi „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana oraz „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy. Oba tytuły zostały nagrodzone („Twój Vincent” otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu animowanego, a Maciej Pieprzyca nagrodę dla najlepszego reżysera).


„Dziura w głowie” w reżyserii Piotra Subbotko zakwalifikowała się do Konkursu Głównego 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Szanghaju. Film opowiada o aktorze (w tej roli Bartosz Topa),  który jeździ z trupą teatralną po wschodniej Polsce. Kiedy wraca do rodzinnej wsi i umierającej matki, zastaje w domu upośledzonego mężczyznę. Próba rozszyfrowania tajemniczej postaci staje się jego obsesją, prowadząc do nieoczekiwanego finału. Oprócz Bartłomieja Topy w filmie wystąpili m.in. Sandra Korzeniak, Andrzej Szeremeta, Ewa Dałkowska, Zygmunt Malanowicz, Marta Zięba, Teresa Marczewska, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik i Piotr Skiba. Zdjęcia do filmu realizował Wojciech Staroń.


"Plan B" w reżyserii Kingi Dębskiej będzie miał swoją światową premierę w sekcji Panorama. To kolejny – po Moskwie – festiwalowy przystanek dla produkcji z Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Romą Gąsiorowską i Edytą Olszówką w rolach głównych.

 

- Bardzo się cieszę, że "Plan B" zostanie zaprezentowany podczas prestiżowego „A-klasowego” Festiwalu Filmowego w Szanghaju. Po chińskich sukcesach „Moich córek krów” to kolejna moja chińska przygoda. Okazuje się, że kino, które robię, tam się bardzo podoba. Pewnie dlatego, że opowiada o emocjach, relacjach, sprawach wspólnych dla wszystkich bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy kolor skóry. Wierzę, że wszyscy ludzie są tacy sami, jeśli chodzi o uczucia. – komentuje udział w festiwalu Kinga Dębska.


Bohaterów „Planu B” poznajemy przed walentynkami w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego – coś, co wywraca je do góry nogami. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Natalia (Kinga Preis), Mirek (Marcin Dorociński), Klara (Roma Gąsiorowska) i Agnieszka (Edyta Olszówka) spotykają na swojej drodze ludzi, którzy dają nadzieję na to, że trudne początki nieraz prowadzą do odnalezienia prawdziwych uczuć i autentycznych więzi, a w życiu zawsze jest jakiś plan B!


20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Szanghaju odbędzie się w dniach 16-25 czerwca 2018.

 

MR
Next Film/PISF
Ostatnia aktualizacja:  8.06.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
EFA: Nie pozwólmy umrzeć Olegowi!
Premiera plakatu i hasła 11. edycji KAMERALNEGO LATA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll