PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Transatlantyk Festival ogłosił program tegorocznej sekcji dla dzieci - Filmowego Klanu Urwisów.
Po raz ósmy na festiwalu organizatorzy przygotowali sekcję dla dzieci nawiązującą nazwą do amerykańskiego serialu „Klan Urwisów”. Tytuł koresponduje także z innym wydarzeniem Transatlantyk Festival, czyli cieszącym się ogromnym powodzeniem kulinarnym warsztatem „Urwisy poznają przepisy”.

Sekcja zostanie otwarta polską premierą filmu „Moja Żyrafa” w reżyserii Barbary Bredero. Czy przyjaźń pomiędzy Rafałem i żyrafą Rafą jest możliwa? Oczywiście! Tym bardziej, że urodzili się tego samego dnia. Nie mogą się rozstać nawet w chwili, gdy Rafał idzie pierwszy raz do szkoły.

Jeśli lubicie odjechane opowieści to koniecznie wybierzcie się na „Little Tito and the Aliens” w reżyserii Paola Randi. Samotny profesor pracujący na pustyni w Nevadzie otrzymuje pewnego dnia zaskakującą wiadomość. Ma zająć się dziećmi zmarłego brata – szesnastoletnią Anitą marzącą o kąpieli w basenie z Lady Gagą i siedmioletnim Tito potrzebującym silnej ręki ojca. Dziwaczny, ale kochany wujek wprowadza dzieci w świat tajemniczych kosmitów.


Możecie liczyć również na 11-letniego Michiego z filmu „Na linii wzroku” w reżyserii Joachima Dollhopfa i Eviego Goldbrunnera. Mieszkający w domu dziecka chłopiec trafia na trop swojego ojca. Odnaleziony okazuje się karłem. Początkowo koledzy śmieją się z Michiego, ale dla niego ważniejsza jest relacja z tatą, rozumiejącym i pragnącym odbudować rodzinę. „Na linii wzroku” to laureat Niemieckiej Nagrody Filmowej dla najlepszego filmu dla dzieci i młodzieży, a także Nagrody Niemieckiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych. W Polsce obraz został doceniony przez jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych podczas 34. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu.

Na festiwalu zobaczymy również „Superagentkę” Karla von Bengtson. Agathe-Christine jest detektywem. Dziesięciolatka zakłada biuro detektywistyczne i rozpracowuje zagadkę drobnych kradzieży. Czy podejrzany chłopiec okaże się przestępcą? A może to właśnie on stanie się jej najlepszym przyjacielem? „Superagentka” otrzymała nagrodę Jury ECFA European Children’s Film Association podczas 35. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!” w Poznaniu.

Wszystkim pokazom Filmowego Klanu Urwisów towarzyszyć będą bezpłatne familijne warsztaty artystyczne, których program pojawi się już wkrótce.

http://www.transatlantyk.org
AK
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2018
Zobacz również
fot. Vivarto
Łódzki Fundusz Filmowy 2018 – ogłoszenie wyników
Zakończyły się zdjęcia do filmu „Adwokat”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll