PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Adwokat” to pełnometrażowy debiut Piotra P. Gołębiowskiego opowiadający o pracy młodych adwokatów w międzynarodowej kancelarii. Zdjęcia były realizowane od 17 listopada 2017 roku w Warszawie i okolicach.
Obraz Piotra P. Gołebiowskiego to dramat prawniczy. Opowiada historię adwokata rozpoczynającego wykonywanie zawodu adwokata. W życiu osobistym nie wiedzie mu się najlepiej. Dodatkowo doskwiera mu brak środków finansowych. Spotkany przypadkowo kolega ze studiów i aplikacji adwokackiej oferuje mu możliwość podjęcia współpracy z międzynarodową sieciową kancelarią i umawia go na spotkanie z partnerem zarządzającym kancelarii.

- "Adwokat" porusza problematykę kondycji moralnej młodych ludzi. To także film o samotności człowieka we współczesnym świecie. Dotyka problemu styku moralności ze światem wielkich pieniędzy. Film zadaje pytanie czy jesteśmy jeszcze w stanie przeciwstawić sile pieniądza podstawowe wartości, które wpajano nam od małego. Wreszcie to pierwszy film pokazujący pracę prawników w międzynarodowych kancelariach w polskich realiach – mówi reżyser i autor scenariusza Piotr P. Gołębiowski.

Sam projekt scenariusza rozwijany był w 2014 roku w Studio Prób w Wajda School. W rolach głównych zobaczymy m. in. samego reżysera i autora scenariusza Piotra P. Gołębiowskiego, Sebastiana Cybulskiego (serial TVP2 „Barwy szczęścia”, serial Canal+ „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, "Historia Roja" reż. Jerzy Zalewski), Joannę Osydę (znaną z popularnego serialu TVN „Majka” i „Brzydula”), Łukasza Mateckiego („Rock’n’Roll Eddie”) oraz Magdalenę Woleńską ("11 minut" reż. Jerzy Skolimowski). Partnerować będą im wybitni polscy aktorzy Maria Pakulnis, Piotr Machalica, Włodzimierz Matuszak oraz Marcin Czarnik. W filmie pojawi się także znany opolski raper i wokalista, laureat nagrody im. Anny Jantar na 43. Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki – Jarecki. W "Adwokacie" usłyszymy także utwory artysty.

Reżyser i scenarzysta filmu Piotr P. Gołębiowski debiutował krótkometrażowym dramatem historycznym pt. „Matka”. Film miał swoją polską premierę w 2016 roku podczas 35. Koszalińskiego Festiwalu Filmowego Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Za film „Matka” podczas 45. Lubuskiego Lata Filmowego w Łagowie, będącego zarazem jednym z najstarszych festiwali filmowych w Polsce, otrzymał nagrodę „Brązowego Grona”. Film był pokazywany na wielu międzynarodowych festiwalach m. in. podczas największego festiwalu filmów krótkometrażowych w Hollywood HollyShorts Film Festival (Los Angeles, USA - Academy Awards® Qualifying Festival) oraz Aesthetica Short Film Festival (York, Wielka Brytania - BAFTA Recognised Film Festival).

Autorem zdjęć jest absolwent Wydziału Operatorskiego w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi Jakub Stolecki (operator kamery w takich produkcjach jak m. in. „Pitbull. Ostatni pies”, serial Canal+ „Belfer” i „Belfer 2”, serial TVP „Wojenne dziewczyny”). Jakub Stolecki był także odpowiedzialny za zdjęcia do nagrodzonego w 2015 roku na festiwalu w Sundance filmu dokumentalnego "Obiekt" (produkcja Studio Munka-SFP). Za kierownictwo produkcji odpowiadał Paweł Wolff. Producentem filmu jest niezależne studio filmowe W Productions. Premiera filmu planowana jest na 2019 rok.

Więcej informacji o filmie:
Portal FB: https://www.facebook.com/adwokatfilm
Instagram: https://www.instagram.com/adwokatfilmAK
W Productions
Ostatnia aktualizacja:  4.06.2018
Zobacz również
Transatlantyk: Szaleństwo Filmowego Klanu Urwisów
Kino w Trampkach: Konferencja Warsaw Film Talent Camp - belgijska perspektywa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll