PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
18 i 19 maja klasa filmowa Gimnazjum nr 55 Szkoły Podstawowej nr 78 w Poznaniu, pod opieką pedagogiczną Anny Weroniki Grali, uczestniczyła w dwudniowych warsztatach montażowych.

Razem z opiekunem artystycznym – reżyserem Maćkiem Sterło-Orlickim i montażystą Tomaszem Kolakiem decydowali o wyborze scen, ich kolejności, muzyce itd., poznając w praktyce podstawowe zasady montażu filmowego.


W czerwcu po ostatecznym udźwiękowieniu i korekcji barwnej film pt. „Kreda”będzie gotowy do kinowej premiery podczas 36. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! w Poznaniu.


Prowadzący i uczestnicy warsztatów, fot.Centrum Sztuki Dziecka


Po ostatnim spotkaniu cyklu warsztatów filmowych Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu jego uczestnicy powiedzieli m.in.:


„Wymyślanie, kręcenie i montowanie własnego filmu było niesamowitą przygodą. Zobaczyliśmy film od podszewki, jak trudna i żmudna jest to praca. Przez te pół roku nauczyliśmy się wiele o innych, poznaliśmy siebie z innej strony, spotkaliśmy wiele sympatycznych osób, pobudziliśmy swoją kreatywność. Po tym wszystkim pozostaną nam piękne wspomnienia i film, który zobaczymy już w grudniu” - Marta Kubik.


„Na planie filmowym bardzo podobała mi się atmosfera. Na wszystkich etapach pracy każdy mógł się wykazać. Najbardziej podobał mi się dzień, w którym wymyślaliśmy historię filmu.” – Marta Kuffel

„Podczas trzech spędzonych dni na planie filmowym szczególnie podobała mi się możliwość odegrania głównej roli. Praca na planie nie jest wcale taka łatwa, trzeba się uzbroić w cierpliwość, zwłaszcza przy ciągłym powtarzaniu scen. Przy montażu również potrzeba się nieco pomęczyć, jednak myślę, że naprawdę było warto” - Jagna Krencisz.


„Na planie filmowym dowiedziałem się jak wygląda praca nad filmem krótkometrażowym. Teraz wiem, że nawet krótki film jest bardzo wymagający i każdy szczegół musi być w nim dopracowany. W krótkim metrażu wszystko musi być przemyślane, ponieważ potem trudno jest zamaskować błędy” – Jan Brenk.


„Jedną z moich najlepiej wspominanych chwil podczas półrocznej pracy nad filmem był plan zdjęciowy. Mogliśmy doświadczyć pracy z profesjonalistami oraz poznać, co się dzieje za kamerą podczas kręcenia scen do filmu. Tylko dzięki wspólnej współpracy udało nam się zrealizować postawiony sobie cel” – Alicja Bartkowiak.


„Podczas planu zdjęciowego było bardzo ciekawie i interesująco. Nauczyliśmy się, jak kręcić film i zobaczyliśmy, że to nie jest wcale taka łatwa praca. Kręcenie niektórych scen po kilka razy było trochę nużące, ale dzięki temu osiągnęliśmy satysfakcjonujący efekt. Byliśmy również przy montażu i pomagaliśmy wybierać materiały, które wyszły najlepiej. Kręcenie tego filmu jest na pewno przeżyciem, które zapamiętam na długo” – Nadia Maciejewska.


„Podczas trzech dni na planie filmowym najbardziej mi się podobała atmosfera tam panująca. Dowiedziałem się, że praca na planie jest bardzo ciężka. Szczególnie trzeba uzbroić się w cierpliwość, gdyż często powtarza się sceny” – Jakub Stachowiak.Prowadzący i uczestnicy warsztatów, fot. Centrum Sztuki Dziecka


W czerwcu i we wrześniu zostaną zrealizowane zdjęcia do pozostałych 3 filmów tegorocznej 24. edycji warsztatów. Pokaz specjalny filmów zrealizowanych w projekcie warsztatów dla dzieci i młodzieży – 24. Wielka Przygoda z Filmem – odbędzie się w grudniu podczas 36 MFFMW Ale Kino! w Poznaniu.

 

Projekt jest realizowany pod patronatem i ze wsparciem finansowym Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

MR
Centrum Sztuki Dziecka
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
58.KFF: Co kręcą dokumentaliści?
Premiera dokumentu o Walerianie Borowczyku w HBO
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll