PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W najbliższy wtorek, 29 maja o godz. 23.00, na antenie Programu Drugiego Telewizji Polskiej wyemitowany zostanie film Łukasza Borowskiego pod tytułem „Biegacze”. Tym samym będzie to telewizyjna premiera jednej z najnowszych produkcji Wajda Studio.
240 kilometrów, 1200 metrów wspinaczki i 52 godziny. Tylko tyle na pokonanie morderczej trasy mają uczestnicy Biegu 7 Szczytów. Nie zważając na uporczywy deszcz czy doskwierający upał, niestrudzenie zmierzają do mety. Wszystko po to, by przez ten jeden moment poczuć spełnienie i euforię. Trójka bohaterów: Agata – matka trójki dzieci, Michał – sportowiec i podróżnik oraz Wiesław – menadżer w dużym banku podejmują próbę ukończenia jednego z najtrudniejszych ultramaratonów na świecie.

- Na pewno bohaterów łączy chęć doświadczenia stanu nieosiągalnego w codziennym życiu, a którego można doświadczyć tylko podczas długotrwałego, samotnego biegu. Jest to stan, w którym można dotknąć swojej prawdziwej natury, poznać siebie, poczuć, że żyje się naprawdę. Taki stan chciałem ukazać w filmie. Chęć odpowiedzi na to pytanie sprawiła, że postanowiłem zrobić ten film – zdradza Łukasz Borowski.


W „Biegaczach” obserwujemy z bliska każdy ruch bohaterów – odważny bieg na początku morderczej trasy, momenty zwątpienia i kryzysu, bolesne i upokarzające przekraczanie możliwości własnego ciała. Wszyscy spotykają się na starcie, by w trakcie wykańczającego biegu odnaleźć samych siebie.

- Z pewnością wstrząsającym doświadczeniem było obserwowanie z bliska skali determinacji moich bohaterów. Wiele razy w czasie biegu wydawało mi się, że bohaterowie już dalej nie pobiegną, a oni za każdym razem podnosili się i walczyli dalej – puentuje reżyser.

W grudniu minionego roku film absolwenta kursu dokumentalnego Dok Pro, realizowanego w Szkole Wajdy, otrzymał wyróżnienie na 15. Krakowskim Festiwalu Górskim. Łukasz Borowski ukończył wcześniej Wydział Prawa i Administracji oraz PWSFTviT w Łodzi. Pierwszy jego krótkometrażowy dokument pt. „3 dni wolności” zdobył kilkanaście nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Borowski nakręcił również powstałą w Wajda Studio „Kolaudację” (2014) oraz "Przed świtem" (2016), który został zrealizowany w Studiu Munka-SFP. „Biegacze” są jego pełnometrażowym debiutem.


AK
Wajda Studio
Ostatnia aktualizacja:  24.05.2018
Zobacz również
fot. Wajda Studio
Serial „Ultraviolet” trafi do Netflixa
37. Młodzi i Film: Znamy filmy w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll