PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 27 maja rusza 58. Krakowski Festiwal Filmowy. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie wiele wydarzeń branżowych, przeznaczonych dla obecnych na festiwalu profesjonalistów filmowych. Zapraszamy do zapoznania się z programem.
Jednym z głównych wydarzeń KFF Industry jest KFF Market – cyfrowa wideoteka, w której przez cały festiwalowy tydzień można oglądać najnowsze filmy z całego świata, które szukają dystrybucji kinowej, festiwalowej i telewizyjnej.  W tegorocznym katalogu znalazło się około 250 filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, w tym wszystkie filmy konkursowe festiwalu oraz sekcje przygotowane przez partnerów: Institute of Documentary Film, DOK Lepizg, Thessaloniki International Documentary Festival, Festival dei Popoli.

Już po raz czwarty w Krakowie odbędzie się jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. DLP to warsztaty i konsultacje dla reżyserów i producentów polskich filmów dokumentalnych, kończących się dwoma sesjami pitchingowymi: DOCS TO START oraz DOCS TO GO!. DOCS TO START to prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu, natomiast DOCS TO GO!  jest prezentacją polskich dokumentów w fazie montażu lub postprodukcji. Oba pitchingi zakończone będą spotkaniami z eskpertami, potencjalnymi partnerami koprodukcyjnymi, programerami festiwali i agentami sprzedaży. Z myślą o producentach szukających partnerów produkcyjnych zorganizowany został DOC LAB POLAND Co-production Market: indywidualne spotkania z międzynarodowymi decydentami branży filmowej oraz zagranicznymi producentami, którzy otwarci są na  współpracę z Polską.

Kolejnym wydarzeniem będą zamknięte dla publiczności, pokazy polskich dokumentów - DOCS TO BUY. Po projekcjach odbędą się spotkania pomiędzy producentami, a zaproszonymi specjalnie na tę okazję międzynarodowymi dystrybutorami online i VOD. Tradycyjnie już odbędą się KFF Industry Meetings  - codzienne konsultacyjne spotkania indywidualne z ekspertami (dystrybutorami, agentami sprzedaży, programerami festiwali filmowych) przeznaczone dla filmowców, producentów oraz osób zajmujących się promocją filmów. Po spotkaniach będzie sposobność kontynuacji rozmów w już mniej oficjalnej atmosferze przy lampce wina w ramach KFF Industry Drinks.

Ważnym wydarzeniem będzie Master Class laureata Smoka Smoków 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego -  Siergieja Łoźnicy, jednego z najbardziej cenionych twórców filmów dokumentalnych i fabularnych. Podczas lekcji mistrzowskiej reżyser opowie o swojej pracy, która oscyluje między dokumentem i fabułą. Reżyser poprze swoje rozważania fragmentami wybranych filmów.

Specjalnym gościem tegorocznej 58. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego będzie kinematografia estońska. Program „Fokus na Estonię” obejmuje pokazy najnowszych estońskich dokumentów, filmów krótkometrażowych i animacji. Ważnym wydarzeniem sekcji jest Konferencja Focus on Estonia, której zadaniem będzie prezentacja modelu funkcjonowania kinematografii estońskiej - od najważniejszych filmów i reżyserów estońskich, poprzez filmowe instytucje i festiwale, aż do produkcji i finansowania filmów dokumentalnych. Gośćmi panelu będą estońscy producenci, twórcy filmowi, redaktorzy stacji TV, przedstawiciele instytucji finansujących projekty filmowe oraz przedstawiciele estońskich festiwali filmowych. Udział zapowiedzieli m.in.: Priit Pärn (Estonian Academy of Arts), Priit Tender (Festiwal PÖFF Shorts), Riho Västrik (Baltic Film, Media, Arts and Communication School), Filipp Kruusvall (DocPoint Tallinn), Laurence Boyce (Festiwal Black Nights - PÖFF), Kaarel Kuurmaa (Estonian Film Institute), Karlo Funk (Estonian Public Broadcasting), Marianna Kaat (Baltic Film Production).

W programie KFF Industry nie może zabraknąć także miejsca dla filmów animowanych. W ramach sekcji Animated in Poland odbędzie się pitching polskich krótkometrażowych filmów animowanych w ostatniej fazie produkcji. Reprezentanci wyselekcjonowanych projektów będą mieli okazję zaprezentować fragmenty i opowiedzieć o swoich filmach nim te trafią do programów polskich i zagranicznych festiwali filmowych. Wydarzeniem specjalnym Animated in Poland będzie panel dyskusyjny „It’s Short Time”, którego uczestnicy, m.in programerzy sekcji krótkometrażowych z festiwali w Wenecji i Berlinie oraz przedstawiciele Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii film krótkometrażowy i European Short Pitch będą promować rangę tego gatunku na międzynarodowej scenie filmowej. Panel jest współorganizowany przez działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka z okazji 10-lecia jego istnienia.

W tym roku także przy współpracy z Festiwalem Muzyki Filmowej w Krakowie zorganizowane zostaną dwa panele dyskusyjne dotyczące muzyki w filmie dokumentalnym. Pierwszy z nich, którego gośćmi będą m.in. Petro Aleksowski i Michał Jacaszek, reżyser i kompozytor filmu „Przerwana misja”, prezentowanego w sekcji Polska Panorama oraz Marta Prus, Maciej Kubicki i Mikołaj Stroiński, autorzy filmu „Over the Limit”, prezentowanego w Konkursie Polskim i Międzynarodowym Konkursie Dokumentalnym 58. Krakowskiego FF- będzie poruszał kwestie z punktu widzenia współpracy reżysera z kompozytorem. Drugi, w którym swój udział zapowiedzieli m.in. Michał Woźniak, kompozytor muzyki m.in. do filmów "Pani z przedszkola", „Pan T.” i "Obława", radiowiec, muzyk, realizator dźwięku i producent muzyczny, Petro Aleksowski i Michał Jacaszek oraz Maciej Bochniak i Mikołaj Pokromski, twórcy filmu „Ethiopiques – muzyka duszy” prezentowanego w konkursie DocFilmMusic 58.Krakowskiego FF - poruszy kwestie prawne użycia muzyki w filmie.
 
Więcej szczegółów i pełny program można znaleźć tutaj .
 
Partnerami KFF Industry 2018 są: Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, MOS, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, AMSO, Kancelaria Lassota, Krakowski Park Technologiczny, Sound Mind, Centrum Technologii Audiowizualnych.


AK
KFF Industry
Ostatnia aktualizacja:  1.06.2018
Zobacz również
fot. KFF Industry
Millennium Docs Against Gravity: Publiczność wybrała najlepsze filmy
Warsztaty kompozycji muzyki filmowej z Janem A.P. Kaczmarkiem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll