PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Bohaterami jubileuszowej, 15. edycji Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych są Jerzy Skolimowski - jeden z najbardziej poszukujących reżyserów wciąż zaskakujący młodzieńczą brawurą i temperamentem twórczym oraz aktorka i wokalistka nie bojąca się wyzwań zawodowych Stanisława Celińska.

Wśród najważniejszych punktów tegorocznego programu znajdują się:

 

- retrospektywa filmów Reżysera NieZwykłego 2018


-debiuty filmowe ze Studia Munka zrealizowane w ramach programów Stowarzyszenia Filmowców Polskich „Pierwszy dokument”, „Pierwsza animacja” i „30 minut”


-Akademia Filmowa Otwórz Oczy! - cykl spotkań edukacyjnych dla młodzieży;


-nowy cykl, który pojawia się w tegorocznym programie jest cykl: "Człowiek w zagrożeniu"


-jubileuszowa 10. edycja Filmowe Ogrody Wyobraźni

 

-6. edycja warsztatów dziennikarsko-filmowych dla dzieci i młodzieży Szklany Ekran Pilkingtona

 

Festiwal od początku cechuje interdyscyplinarność. W jego tracie odbywają się koncerty, wystawy, lektury.Najważniejszą częścią i przesłaniem festiwalu jest edukacja. Odbędą się warsztaty filmowe dla dzieci i młodzieży (10. edycja Filmowych Ogrodów Wyobraźni pod mecenatem SKSiL oraz 6. Edycja Szklanego Ekranu Pilkingtona), a studenci Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego zredagują Biuletyn Filmowy, na bieżąco stworzą Kronikę Filmową festiwalu.


Odbędą się specjalne seanse familijne integrujące członków rodzin w różnym wieku, a także pokazy w ramach Kina Dojrzałego Widza z udziałem twórców. Podtrzymana zostanie tradycja „Czytania dzieciom” i prezentacja tekstów uwrażliwiających najmłodszych na piękno słowa, tym razem będą to teksty Jacka Cygana - czytane przez samego autora i Gości festiwalu. Budowanie dobrych nawyków kulturowych u dzieci jest szansą na budowanie szerokiej widowni w przyszłości.


Kolejnym wartym polecenia wydarzeniem będą "Rozmowy przy stole" – dialog Jerzego Bralczyka i Krzysztofa Materny, a także spotkanie autorskie z artystami m.in. z Magdaleną Boczarską, Stanisławą Celińską, Kingą Dębską, Marią Dębską, Martą Nieradkiewicz, Jakubem Gierszałem, Dawidem Ogrodnikiem, Sławomirem Grunbergiem,Robertem Glińskim, Wojciechem Staroniem, Andrzejem Sapiją i przede wszystkim z Reżyserem NieZwykłym 2018 –Jerzym Skolimowskim, który na festiwalu obchodził będzie swoje 80-te urodziny.


Podczas festiwalu prezentowana będzie również wystawa plakatów filmowych Andrzeja Pągowskiego w roku obchodów 40. lecia jego pracy artystycznej. Zobaczymy plakaty do filmów bohaterów poprzednich edycji festiwalu. Autor tysiąca plakatów filmowych, teatralnych i festiwalowych przyjedzie po raz pierwszy w swoim życiu do Sandomierz.


Wszyscy wielbiciele twórczości Wojciecha Młynarskiego będą mogli obejrzeć film dokumentalny Alicji Albrecht o życiu twórcy "Młynarski. Piosenka finałowa."

 

15. Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych odbywa się w dniach 1 – 6 maja 2018 w Sandomierzu. Szczegóły na: www.festiwalniezwykly.pl

MR
Festiwal Filmów-Spotkań NieZwykłych
Ostatnia aktualizacja:  4.05.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Zobacz zwiastun „Jeszcze dzień życia”
Trwają zgłoszenia na East Silver Market
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll