PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Aż siedem filmów konsultowanych i prezentowanych w ramach poprzednich edycji programu DOC LAB POLAND zostało wybranych do konkursów Krakowskiego Festiwalu Filmowego 2018. Tymczasem w Warszawie zakończyła się I sesja tegorocznej edycji programu DOC LAB POLAND ze specjalnym udziałem dyrektorów European Documentary Network, DOK Leipzig oraz produkcji dokumentalnej HBO Europe.
Krakowski Festiwal Filmowy otworzy 27 maja film “Koncert na dwoje” Tomasza Drozdowicza. Filmowy portret Jerzego Maksymiuka i jego żony jest też jednym z dwóch polskich filmów, które zmierzą się w międzynarodowym konkursie DocFilmMusic.

W Międzynarodowym konkursie dokumentalnym zaprezentowany zostanie “Over the Limit” w reżyserii Marty Prus – opowieść o rosyjskiej gimnastyczce Margaricie Mamun, która w drodze po olimpijskie laury musi zmierzyć się nie tylko z rywalkami, ale także z własnymi ograniczeniami.

W Konkursie polskim pokazanych zostanie aż 5 filmów rozwijanych w ramach DOC LAB POLAND:

- Bohaterami obrazu “Jerzy i Jerzy na jeziorach” Piotra Maleckiego jest dwóch 86-latków, miłośników żeglarstwa, którzy od ponad dwudziestu lat w każde wakacje pływają razem na swoich łódkach na Mazurach.
- „Krzyżoki” Anity Gawlity to dokument o polskiej wsi, gdzie zmęczenie i pijaństwo łączy się z religijną ekstazą, sakralność z profanum.
- „Mistrz świata” w reżyserii Kacpra Lisowskiego jest dokumentem poświęconym znanemu z filmu „Najlepszy” Jerzemu Górskiemu, któremu udało się pokonać nałóg i zostać mistrzem świata. Teraz ma kolejne marzenie – chce zrobić w życiu ostatni triathlon. Żeby przeżyć musi tylko znaleźć sposób by jego puls nie przekroczył 120.
- „Miłość bezwarunkowa” w reżyserii Rafała Łysaka stawia pytania: Czy porozumienie między 80-letnią skrajnie religijną kobietą i jej wnukiem gejem jest możliwe? Czy są w stanie przekroczyć swoją wiarę i przekonania w imię miłości?
- Bohaterką „Urosłam kiedy spałaś” Marcina Sautera jest mieszkająca w Polsce Karalina, absolwentka konserwatorium w Mińsku. Film opowiada o emigracji, nostalgii, tęsknocie za rodziną i przyjaciółmi.

Projekcje filmów z DOC LAB POLAND w ramach 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego:

“Jerzy i Jerzy na jeziorach”, reż. i prod. Piotr Malecki
Kino Pod Baranami 29.05 11:00
ARS 01.06 21:30

“Koncert na dwoje”, reż. Tomasz Drozdowicz, prod. Beata Hyczko
Kijów.Centrum 27.05 18:00
Mikro 30.05 15:00

“Krzyżoki”, reż. i prod. Anna Gawlita
Kino Pod Baranami 29.05 13:30
ARS 01.06 16:30

“Miłość bezwarunkowa”, reż. Rafał Łysak, prod. Victoria Ogneva, Jacek Bławut
ARS 30.05 14:00
Kino Pod Baranami 01.06 16:00

“Mistrz świata”, reż. Kacper Lisowski, prod. Krzysztof Szpetmański
Kino Pod Baranami 28.05 21:00
ARS 31.05 16:30

“Over the Limit”, reż. Marta Prus, prod. Maciej Kubicki
Kino Pod Baranami 28.05 13:30
ARS 31.05 19:00

“Urosłam kiedy spałaś”, reż. i prod. Marcin Sauter
ARS 30.05 14:00
Kino Pod Baranami 01.06 16:00

***

W Warszawie zakończyła się właśnie I sesja tegorocznej edycji programu DOC LAB POLAND, ze specjalnym udziałem szefowej festiwalu DOK Leipzig Leeny Pasanen, szefowej produkcji dokumentalnej HBO Europe Hanki Kastelicovej i dyrektora European Documentary Network Paula Pauwelsa.

Wśród polskich tutorów i wykładowców znaleźli się: reżyserzy Lidia Duda, Paweł Łoziński i Małgorzata Świderska, producentka Anna Wydra, Agnieszka Niburska - dyrektor PR HBO Europe, Agnieszka Rostropowicz, założycielka Fine Day Promotion oraz Joanna Pawluśkiewicz i Marta Iwaszkiewicz z Klubu Komediowego oraz Szkoły Impro. Uczestnicy DOC LAB POLAND mieli także okazję wysłuchać prezentacji Julii Płacheckiej z Creative Europe i Grzegorza Skorupskiego z Instytutu Adama Mickiewicza.

W tegorocznym programie DOC LAB POLAND uczestniczy 20 projektów reprezentowanych przez reżysera i producenta. Następna sesja DOC LAB POLAND odbędzie na przełomie maja i czerwca się podczas 58. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a głównym partnerem i współorganizatorem sesji krakowskiej – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest organizowany we współpracy z DOK Leipzig, najważniejszym niemieckim festiwalem filmów dokumentalnych, EDN - European Documentary Network, czeskim Institute of Documentary Film oraz Warszawskim Festiwalem Filmowym. Partnerami edycji 2018 są: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, HBO Europe, Creative Europe Desk Polska, Centrum Łowicka, Mazovia Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, Krakowski Klaster Filmowy, kancelaria MKZ Partnerzy oraz Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

Więcej na: www.doclab.pl


AK
Doc Lab Poland
Ostatnia aktualizacja:  27.04.2018
Zobacz również
W Berlinie trwa festiwal filmPolska
Michalina Olszańska w czeskiej komedii „Muzykanci”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll