PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W środę (25.04.18) zakończył się konkursowy przegląd bajek w sekcji Filmy Młodego Widza skierowany do najmłodszych kinomanów, a po środowych obradach Jury Dziecięce towarzyszące tej sekcji już wybrało najlepszy film. Werdykt ogłoszony zostanie w sobotę 28 kwietnia podczas GALI WRĘCZENIA NAGRÓD 32. TNF po 19:00.
W konkursie głównym 32. TNF publiczność festiwalowa, jak również gremia jurorskie (profesjonalne pod przewodnictwem reżysera Janusza Zaorskiego i młodzieżowe) w tarnowskim kinie Marzenie miało okazję zobaczyć już 10 filmów (ATAK PANIKI, CICHA NOC, DZIKIE RÓŻE, NAJLEPSZY, PEWNEGO RAZU W LISTOPADZIE, POMIĘDZY SŁOWAMI, PTAKI ŚPIEWAJĄ W KIGALI, TWARZ, WIEŻA. JASNY DZIEŃ, ZGODA). 

W czwartek 26 kwietnia przed widzami i jurorami pozostały ostatnie dwie projekcje konkursowe (17:00 – CZUWAJ, 19:00 - CZŁOWIEK Z MAGICZNYM PUDEŁKIEM), którym, podobnie jak poprzednim prezentacjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami.

Ale to nie koniec ciekawych propozycji dla miłośników polskiej kinematografii w ramach Tarnowskiej Nagrody Filmowej. W tym samym dniu, o 11:00 Marzenie gościło przedstawicieli poznańskiego festiwalu MFFMW Ale Kino!, którzy zaprezentowali film dla młodzieży TARAPATY, zapraszając również na spotkanie z reżyser filmu Martą Karwowską.

O 21:00 w Aneksie przedstawiony zostanie film OBCY NA MOJEJ KANAPIE, wzbogacony spotkaniem z jego reżyserem – Grzegorzem Brzozowskim.

Ostatnie dwie projekcje w Aneksie odbędą się w piątek 27 kwietnia. Odpowiednio, o 16:00 nominowany do Oscara TWÓJ VINCENT, o 18:00 KSIĄŻĘ I DYBUK.

Piątkowy dzień festiwalowy zwieńczony zostanie Tarnowskim Wieczorem Filmowym, w którym przedstawione zostaną filmy zrealizowane w ostatnim roku przez twórców o korzeniach tarnowskich (FANATYK, LE MONDE, TODMACHINE). Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami poszczególnych filmów: aktorami Mikołajem Kubackim, Łukaszem Szczepanowskim, reżyserami filmów Michałem Tylka, Gawłem Dykasem, Bogusławem Kornasiem i Grzegorzem Stokłosą.

Oficjalnie, 32. Edycja TNF zakończona zostanie Galą Wręczenia Nagród 28 kwietnia 2018 roku w jednym z najstarszych działających kin w Polsce, Marzeniu , podczas której  nagrodzone zostaną filmy Jury Dziecięcego, Jury Młodzieżowego, Jury Profesjonalnego i Publiczności oraz Kapituły TNF (laureatem jest Janusz Majewski). Galę uświetni recital Hanny Banaszak.

Nagrodzone filmy zostaną pokazane w Epilogu, w niedzielę 29 kwietnia.

Imprezy towarzyszące 32. Tarnowskiej Nagrody Filmowej:
- do 27 kwietnia – Światłem Malowanie w 3D – Polska Światłoczuła – TCK
- do 29 kwietnia – Polska Niepodległa. Historia w ożywionych obrazach – TCK
- do 13 maja – Mieczysław Wasilewski. Plakaty – BWA


AK
Tarnowska Nagroda Filmowa
Ostatnia aktualizacja:  26.04.2018
Zobacz również
“Okupacja 1968” na festiwalu Docs Against Gravity
„Najbrzydszy Samochód Świata” w kinach od 11 maja
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll