PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  23.04.2018
Warsztaty w Tbilisi, pierwsze sukcesy uczestników ubiegłorocznej edycji oraz przygotowania do kolejnych spotkań z profesjonalistami z branży filmowej w ramach SOFA – School of Film Agents.

Kim są „agenci”/uczestnicy SOFA? To ludzie, którzy mają lub chcieliby mieć wpływ na upowszechnianie kultury filmowej. Ich projekty stanowią bezpośrednią odpowiedź na najbardziej aktualne potrzeby związane z produkcją, dystrybucją i edukacją filmową. Poprzez swoją działalność wzmacniają kulturę filmową w ramach istniejących struktur lub tworzą nowe. Od 2013 roku realizowane przez nich projekty rozwijane są w ramach warsztatów SOFA.


WARSZTATY W TBILISI  (22-28 kwietnia 2018 r.)


Już po raz drugi w Tbilisi odbędzie się gruzińska edycja warsztatów SOFA. To kontynuacja warszawskich warsztatów z 2017 roku, w których udział wzięli: Agnieszka Sękowska (Polska), Nikolai Lavreniuk(Białoruś), Liina Maria Lepik (Estonia), Nino Chichua (Gruzja), Angelos Tsaousis (Grecja), Gitit Wainer (Izrael) i TaraKarajica(Serbia). Nad dalszym rozwojem ich projektów w Gruzji czuwać będą profesjonaliści z branży filmowej: Sonja Heinen (European Film Promotion); Renaud Redien Collot (Novancia Business School); Oliver Baumgarten (Max Ophüls Preis Film Festival); Natalia Ames i Melik Karapetyan (platforma przemysłowa Golden Apricot Film Festival Pro).

 

Program warsztatów obejmie dwa wydarzenia publiczne. Pierwsze z nich odbędzie się podczas prezentacji działalności Europejskiej Promocji Filmowej, którą poprowadzi szefowa organizacji – Sonja Heinen. Drugie – dedykowane będzie młodym filmowcom i obejmie tematykę makro finansowania oraz tworzenia „filmów partyzanckich”. Na koniec Alexey German Jr.zaprezentuje swój najnowszy film - "DOVLATOV". Po projekcji odbędzie się spotkanie z producentem filmu - Artem Vasilyevem.


SUKCES UCZESTNICZKI SOFA

 

Tara Karajica przyjechała w 2017 r. na warsztaty SOFA z pomysłem stworzenia instytucji wspierającej kobiety w serbskim przemyśle filmowym. Po konsultacjach z tutorami zmieniła projekt na portal “Fade to Her” o tym samym profilu. Chodziło mi o przestrzeń, w której celebrowane byłyby sukcesy kobiet z branży filmowej – tłumaczy motywację stworzenia strony internetowej o kobietach w kinie. Ich sukcesy można śledzić od 13 lutego 2018 r. (premiera tuż przed Berlinale) na: www.fadetoher.com.


6. SOFA – ZGŁOŚ PROJEKT


SOFA zaprasza do udziału w 6. edycji warsztatów, które odbędą się w dniach: 26-31 sierpnia 2018 r. w Warszawie i kontynuowane będą w kwietniu 2019 r. w Tbilisi. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 18 czerwca 2018r. Więcej informacji na: www.joinsofa.org.

 

 

SOFA jest wspólnym projektem Filmplus gUG (Kolonia) i Institute for Democratic Changes (Tbilisi) oraz Takes Film (Tbilisi). Przedsięwzięcie jest finansowane przez niemieckie Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Program Kreatywna Europa – MEDIA Unii Europejskiej. Koordynatorem projektu jest firma Takes Film. Warsztat w Tbilisi w 2018 jest także finansowany przez Ministerstwo Kultury i Ochrony Pomników Gruzji, Urząd Miasta Tbilisi, Georgian National Film Centre oraz Film in Georgia. Polska sesja w 2018 roku finansowana jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazovia Warsaw Film Commission - partner SOFA.
MR
SOFA
Ostatnia aktualizacja:  23.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Zakończyły się zdjęcia do "Zimnej gry"
Dzień Otwarty Gdyńskiej Szkoły Filmowej 2018
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll