PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rusza nabór do Przedszkola Filmowego w Szkole Wajdy. Program jest przeznaczony dla młodych ludzi, którzy pasjonują się kinem i chcą zrealizować swój pierwszy film dokumentalny pod okiem profesjonalistów. Na zgłoszenia Szkoła czeka do 15 maja 2018.
Przedszkole Filmowe to kurs skierowany do uczniów szkół średnich i studentów pierwszych lat studiów, którzy interesują się filmem i chcieliby stanąć za kamerą. Organizatorzy zapraszają wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy podjęli już pierwsze próby filmowe, fotograficzne lub literackie. "Nie wymagamy dużego doświadczenia, szukamy osób z potencjałem, wrażliwych, a jednocześnie potrafiących przekonać innych do swojego pomysłu" - czytamy w komunikacie prasowym.
 
Celem programu jest nauczenie młodych ludzi praktycznych umiejętności związanych z tworzeniem filmów: w jaki sposób posługiwać się obrazem, żeby wyrazić swoje emocje i odczucia, jak opowiedzieć o istotnych rzeczach i sprawić, żeby to było interesujące dla widza. Tryb kursu to weekendowe spotkania raz w miesiącu lub raz na dwa miesiące. Na przestrzeni całego roku, zgodnie z ideą Szkoły Wajdy: „od pomysłu do realizacji”, studenci sukcesywnie pracują nad swoimi etiudami dokumentalnymi.
 
- Na naszym kursie dyskutujemy o kolejnych etapach powstawania filmu: weryfikujemy pomysły, zastanawiamy się, w jaki sposób przedstawić temat lub bohatera, rozmawiamy o zdjęciach przyniesionych przez uczestników, omawiamy kolejne układki montażowe. To naprawdę wyjątkowa okazja dla wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w roli reżysera filmów dokumentalnych. U nas dostają taką szansę, zdobywają też wiele praktycznych umiejętności, które pozwalają przełożyć ich pomysły na język filmu – dodaje Edyta Wróblewska.
 
Przedszkole Filmowe prowadzą: Edyta Wróblewska, Maciej Cuske i Marcin Sauter – absolwenci Szkoły Wajdy, autorzy filmów pokazywanych i nagradzanych podczas festiwali na całym świecie. Wystarczy wspomnieć chociażby takie ich tytuły, jak: „Małe Instrumenty” czy „Alę z Elementarza” Wróblewskiej; „Za płotem” czy „Żalanasz – Pusty Brzeg” Sautera; „Kurację” czy „Antykwariat” Cuske.
 
Ponadto na zajęcia zapraszani są mistrzowie filmu polskiego, w tym m.in.: laureat Srebrnego Niedźwiedzia –  Wojciech Marczewski, nominowany do Oscara® -  Marcel Łoziński, uznany dokumentalista – Jacek Bławut oraz inni profesjonaliści z branży filmowej: operatorzy, dźwiękowcy i montażyści.
 
Na zgłoszenia do tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego organizatorzy czekają do 15 maja. Na podstawie kwestionariusza oraz rozmów kwalifikacyjnych do udziału w programie zakwalifikuje się 15 uczestników. Kurs realizowany jest przez cały rok, od czerwca 2018  do maja 2019 roku
 
Dzięki wsparciu programu „Działaj Lokalnie”, będącego przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, udział w tegorocznej edycji Przedszkola Filmowego jest bezpłatny.
 
Więcej informacji o rekrutacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj: http://wajdaschool.pl/przedszkole-filmowe-w-szkole-wajdy/
 

WRÓB
Szkoła Wajdy
Ostatnia aktualizacja:  22.04.2018
Zobacz również
Millennium Docs Against Gravity: znamy program!
Nowy numer "Pleografu". Nabór tekstów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll