PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Capturing Freedom: Creating the Future - pod takim hasłem Instytut Adama Mickiewicza/Culture.pl oraz Transatlantyk Festival ogłaszają II edycję międzynarodowego konkursu na film krótkometrażowy. W roku 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i inne kraje europejskie, organizatorzy proponują młodym twórcom filmową wypowiedź na temat WOLNOŚCI.
WOLNOŚĆ może być rozumiana wspólnotowo, społecznie i narodowo, ale również bardzo osobiście, jako prawo do komunikowania innym własnej kultury i przekonań. Może stać się pomostem między tradycją, teraźniejszością, a przyszłością. Drogą do kreowania i realizacji marzeń. W konkursie mogą uczestniczyć studenci lub absolwenci uczelni filmowych do 35 roku życia, z dowolnego kraju na świecie. Długość zgłaszanych filmów nie powinna przekraczać 10 minut. Termin nadsyłania prac upływa 7 maja. Autorzy najlepszych filmów, zostaną zaproszeni do Polski, gdzie odbiorą nagrody podczas Transatlantyk Festival.

Zadaniem uczestników konkursu „Capturing Freedom: Creating the Future” jest opowiedzenie o tym, czym jest dla nich WOLNOŚĆ. Podobnie jak w kilku innych krajach europejskich, rok 2018 w Polsce jest czasem wyjątkowym. Dokładnie 100 lat temu Polska wróciła na mapę Europy po długim czasie nieobecności.

Organizatorzy zwracają szczególną uwagę na dwa aspekty - możliwość prezentowania swojej kultury oraz tworzenie wspólnej przyszłości, poprzez opowiadanie własnych doświadczeń i słuchanie o doświadczeniach innych. Ważna jest tu komunikacja społeczna i narodowa. Naród, który nie może opowiadać o swojej kulturze nie jest prawdziwie wolny. Podobnie jednostki, którym odmawia się przekazywania własnych przeżyć i emocji stają się niewolnikami.

Organizatorzy konkursu zapraszają do tworzenia filmów o wolności i jej komunikacji, pokazywania historii ludzi, którzy otwarcie prezentują swoją kulturę, ale również są ciekawi historii innych i otwarci na dialog. Inspiracji można szukać w historii własnych krajów, ale także w najbliższym otoczeniu, w lokalnych społecznościach, czy też w osobistych doświadczeniach. Wolność i dialog, które rozpoczynają się między dwojgiem lub kilkorgiem ludzi, w przyszłości mogą prowadzić do rozwoju całych społeczeństw lub krajów.

Filmy można nadsyłać do 7 maja 2018 roku, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie TUTAJ.

Najlepsze filmy wybierze jury w składzie:
•    Wojciech Staroń - reżyser, operator
•    Jacek Wasilewski - medioznawca, specjalista komunikacji społecznej
•    Joanna Łapińska - dyrektor programowa Transatlantyk Festival
•    Grzegorz Skorupski - ekspert filmowy Instytutu Adama Mickiewicza.

Nagrody w postaci kamer marki GoPro dla autorów trzech najlepszych filmów wybranych przez jury zostaną wręczone w lipcu podczas międzynarodowego Transatlantyk Festival (13-20 lipca 2018). Dodatkowy, czwarty zwycięzca zostanie wyłoniony w konkursie internetowym. Laureaci zostaną zaproszeni do Polski i zaprezentują swoje filmy jako goście festiwalu.

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ.
 


AK
Instytut Adama Mickiewicza
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2018
Zobacz również
Złota siódemka w konkursie 7. Festiwalu Grand Prix Komeda
Roman Polański gościem 11. Netia OFF CAMERA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll