PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ponad 100 wyjątkowych krótkometrażowych filmów dokumentalnych na temat szeroko pojętej wolności trafiło na konkurs „Odcienie wolności” organizowany przez Discovery Channel i Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity. Najlepsze produkcje zostaną pokazane na antenie Discovery Channel, a także podczas Festiwalu w maju tego roku.
Prace na konkurs „Odcienie wolności” można było przesyłać do 31 marca. Inspiracją dla tematu konkursu jest przypadająca na 2018 rok setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach konkursu profesjonaliści i amatorzy mogli przesyłać krótkometrażowe filmy dokumentalne w dowolny sposób interpretujące pojęcie wolności. Jury w składzie Artur Liebhart - Prezes Against Gravity i przewodniczący Jury, Paweł Łoziński -  reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych, Robert Gliński - reżyser, scenarzysta, producent, wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi, Dorota Żurkowska–Bytner - SVP Country Manager Discovery w Polsce oraz Dariusz Wieromiejczyk - dyrektor Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego, zakończyło pierwszy etap obrad, wyłaniając zwycięską dwunastkę filmów. Spośród nich publiczność może wybrać swojego faworyta, na którego będzie można zagłosować do 1 maja 2018 roku na stronie konkursu www.odcieniewolnosci.pl.

- Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni liczbą nadesłanych zgłoszeń. Okazało się, że samo pojęcie i wymiary wolności są niezwykle wdzięcznym tematem dla ekspresji twórczej – podkreśla Artur Liebhart, przewodniczący jury konkursu, a także dyrektor artystyczny i organizacyjny Festiwalu Millennium Docs Against Gravity. - Mogliśmy wybierać spośród filmów amatorskich oraz prac studentów szkół filmowych. Burzliwe obrady jury wyłoniły zwycięzców oraz doborową dwunastkę filmów, która może nas reprezentować na każdym festiwalu filmowym na świecie. Motto zwycięskich filmów: Wolność w miłości i miłość w wolności. – dodaje.

- Jesteśmy bardzo dumni, że możemy być częścią tej inicjatywy. Tym bardziej, że od wielu lat współpracujemy ze środowiskiem polskich twórców, wspólnie tworząc setki godzin lokalnych produkcji oglądanych w Polsce i za granicą. Zaskoczyła nas nie tylko liczba, ale i wysoka jakość nadesłanych prac. Nie ukrywamy, że mamy już swoich faworytów i jesteśmy bardzo ciekawi, czy nasz wybór pokryje się ze wskazaniami publiczności. Gorąco zachęcam do głosowania na filmy, które już niebawem pojawią się na naszej antenie - podsumowuje Dorota Żurkowska-Bytner, SVP Country Manager Discovery w Polsce.

Na autorów najlepszych filmów czekają dwie nagrody główne, od Discovery oraz Filmoteki Narodowej, każda w wysokości 10 tys. złotych. Dodatkowa nagroda w wysokości 5 tys. przyznana zostanie w głosowaniu internautów.

Zwycięskie filmy zostaną również wyemitowane na antenie Discovery Channel oraz podczas 15. edycji Festiwalu Millennium Docs Against Gravity w dniach 11-26 maja 2018 roku.


AK
Discovery/Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  19.04.2018
Zobacz również
Jerzy Stuhr we włoskim filmie produkowanym przez Netflixa
58. KFF: Wyniki selekcji międzynarodowego konkursu krótkich metraży
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll