PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Rusza nabór na 2. edycję warsztatów branżowych Lodołamacz, odbywających się podczas Transatlantyk Festival w Łodzi. Tematem tegorocznych warsztatów, które potrwają od 15 do 18 lipca będzie finansowanie filmów.

Organizatorzy do uczestnictwa zapraszają młodych producentów i reżyserów, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia w poszukiwaniu funduszy na realizację filmów. Podczas dwudniowych, intensywnych warsztatów uczestnicy rozmawiać będą między innymi o możliwościach pozyskiwania środków publicznych i prywatnych na filmy w Polsce, kluczowych działaniach na etapie developmentu, praktycznych aspektach finansowania i współpracy przy koprodukcji międzynarodowej czy możliwościach zwrotu z inwestycji w produkcję filmową.

- Zadaniem Lodołamacza jest dostarczanie uczestnikom praktycznej wiedzy, z której będą mogli korzystać na co dzień w swoich działaniach. Chcemy, aby warsztat pomagał i wskazywał nowe możliwości pojawiające się w branży filmowej, ale także wprost mówił o potencjalnych zagrożeniach czyhających na rynku - mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Transatlantyk Festival. - Cieszę się, że pierwsza edycja Lodołamacza została przyjęta tak dobrze. Cały czas docierają do nas głosy, że właśnie taki warsztat był potrzebny.


Zainicjowany w 2017 roku warsztat Lodołamacz ma na celu przybliżenie filmowcom istotnych aspektów funkcjonowanie rynku filmowego w kraju i za granicą. Tematem pierwszej edycji była dystrybucja. Uczestnicy, podczas rozmów z fachowcami z Polski i zagranicy, analizowali tematy takie jak negocjacja umowy z firmami dystrybucyjnymi, przewidywanie wyników finansowych w box office, self-dystrybucja, dystrybucja on-line, aspekty prawne rozpowszechniania treści na różnych polach eksploatacji. 


 


Współorganizatorem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska. Partnerem warsztatów jest  Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych.

 

Zgłoszenia na tegoroczną edycję warsztatów do 20 maja przyjmuje koordynatorka projektu, Ola Salwa (ola@transatlantyk.org). Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu.

 

MR
Transatlantyk
Ostatnia aktualizacja:  13.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Historia jednego plakatu (1). "Ja i mój tata" - edycja kolekcjonerska
„Jak pies z kotem”: Janusz Kondratiuk opowiada o swoim bracie Andrzeju
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll