PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już po raz dwunasty jednym z kilkudziesięciu stoisk na Międzynarodowych Targach Filmu Dokumentalnego Sunny Side of the Doc we francuskim La Rochelle (25-28.06.2018) będzie polskie stoisko POLISH DOCS, przygotowane przez Krakowską Fundację Filmową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.
Sunny Side of the Doc są jedną z najważniejszych imprez zajmujących się promocją form dokumentalnych w Europie. Targi, które w tym roku odbędą się po raz 29. w dniach 25-28 czerwca 2018 we francuskim La Rochelle, oferują możliwość kompleksowej promocji produkcji filmowych (począwszy od prezentacji projektów w fazie produkcji, na promocji gotowych filmów skończywszy). Są miejscem spotkań producentów, organizatorów festiwali, dystrybutorów oraz przedstawicieli stacji telewizyjnych odpowiedzialnych ze sprzedaż, jak i zakup praw do filmów dokumentalnych.  Co roku targi odwiedza ponad 2000 decydentów z 60 krajów. Akredytowani producenci i profesjonaliści filmowi mają także niepowtarzalną okazję do udziału w licznych seminariach, spotkaniach networkingowych, prezentacjach, szkoleniach czy panelach dyskusyjnych poruszających najaktualniejsze tematy związane ze światową produkcją dokumentalną.

Każdy zaakredytowany na stoisku producent ma szansę zarejestrować w katalogu jeden gotowy film lub jeden projekt w dewelopmencie. Można też zgłosić się z projektem na jeden z sześciu odbywających się w La Rochelle pitchingów o tematyce:

Arts & Culture
Culture & Digital Creation
History
Science
Social & Human Interest
Natural History & Wildlife

Tematem przewodnim tej edycji jest "Culture in Motion”, więc projekty dotyczące szeroko pojętych zjawisk kulturalnych są najbardziej oczekiwane.

Organizatorzy zapraszają do zgłaszania projektów filmów, a także projektów crossmedialnych o tej tematyce, znajdujących się w fazie zaawansowanego developmentu bądź produkcji. Muszą się one wyróżniać oryginalnym podejściem do tematu i być nastawione na międzynarodową koprodukcję i dystrybucję oraz mieć gotowy trailer i zapewniony udział przynajmniej jednego partnera (stacji telewizyjnej, dystrybutora, funduszu filmowego, itp.), a także zgromadzone przynajmniej 30% budżetu.

Aby zgłosić projekt do udziału w pitchingu należy do 25 kwietnia przesłać organizatorom zgłoszenie i komplet dokumentów. Szczegóły odnośnie wymagań i więcej informacji o sesjach pitchingowych tutaj:
http://www.sunnysideofthedoc.com/sunnyside/projects-programmes/call-for-projects/


Koszt udziału w Targach ze specjalną zniżką dla uczestników Polskiego Stoiska:

•    Akredytacja dla firm dla firm zgłaszających projekt na jedną z sesji pitchingowych lub do katalogu targów: 485 € (zamiast 560 €)
•    Akredytacja dla firm uczestniczących po raz pierwszy: 420 €
 - Każda dodatkowa osoba z firmy: 315 €

UWAGA: KFF jest w stanie wybranym producentom pokryć koszty akredytacji oraz noclegu (24-28.06). Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowanych prosimy o pilny kontakt: Katarzyna Wilk, Krakowska Fundacja Filmowa -  katarzyna@kff.com.pl w celu otrzymania linka do rejestracji po preferencyjnych cenach.

DEADLINE DO ZAREJESTROWANIA PROJEKTU NA PITCHING: 25 KWIETNIA 2018
OSTATECZNY DEADLINE do zarejestrowania na targach bez projektu na pitching: 16 MAJA 2018


Więcej o SSD:  www.sunnysideofthedoc.com


AK
Polish Docs
Ostatnia aktualizacja:  13.04.2018
Zobacz również
fot. Polish Docs
„Jak pies z kotem”: Janusz Kondratiuk opowiada o swoim bracie Andrzeju
Powstaje serial animowany „Jak zostałem Superłotrem”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll