PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Agrafka Studio – niezależne studio filmowe – przedstawia film w reżyserii Rafała Reymana Głombiowskiego „Nie wracaj do mnie w snach“. Film oparty jest na motywach opowiadania Josepha Conrada „Powrót“.

Debiutancki film reżysera „Strange Sounds” był pokazywany na Przeglądzie Filmów Niezależnych na 39. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, a także na festiwalach FilmPolska w Berlinie i Lato z Muzami w Nowogardzie. W rolach głównych w filmie „Nie wracaj do mnie w snach” występują: Justyna Bartoszewicz, Maciej Adamczyk i Marcel Borowiec. Autorem zdjęć jest Grzegorz „Greg“ Ruzik.


 

Schyłek XIX wieku, Polska pod zaborem rosyjskim. Geodeta Alvan i jego żona Emma obozują pośród bagnistych lasów. Pewnej nocy jego żona znika, pozostawiając list, z którego wynika, że odeszła do innego. Dla Alvana to szok. Jednak Emma nieoczekiwanie powraca. Pomiędzy dwojgiem ludzi rozpoczyna się wielogodzinna, wyniszczająca gra psychologiczna.


Akcja klasycznego opowiadania Josepha Conrada została przeniesiona z Londynu do umownej przestrzeni w naturze. Film jest mrocznym dramatem psychologicznym, bazującym przede wszystkim na języku wizualnym. W przeciwieństwie do pierwowzoru literackiego, film został wzbogacony o wątki fantastyczne, zbliżające go do gatunku grozy.

 


RAFAŁ REYMAN GŁOMBIOWSKI jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Laureatem nagród scenariuszowych TVP i Laboratorium Reportażu. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych filmów fabularnych. Realizował teledyski i reklamy społeczne. Na co dzień pracuje jako reżyser serialu telewizyjnego.


Film będzie można zobaczyć na specjalnych pokazach w wybranych miastach Polski. Szczegóły znajdą się na stronie fan page’u filmu: https://www.facebook.com/niewracajdomniewsnach/

 

Uroczysta premiera filmu oraz spotkanie z twórcami po pokazie odbędzie się 20 kwietnia w Kinie Elektronik o godz. 20:30.  Bilety można kupić w kasie Kina Elektronik w Warszawie.

 

MR
Follow AS
Ostatnia aktualizacja:  5.04.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Rusza nabór filmów do konkursów Tofifest 2018
Polskie kino historyczne na czterech kontynentach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll