PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Przejmujący dramat dokumentalny "Dotknięcie Anioła" w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego wygrał trzy główne nagrody na odbywającym się w dniach 15 – 18 marca 2018 roku Międzynarodowym Festiwalu Filmowym i Telewizyjnym w Ramsgate w Wielkiej Brytanii: laury za Najlepszy Film Dokumentalny, Najlepszą Reżyserię oraz Nagrodę Publiczności.
  Dotknięcie Anioła” jest żywym dowodem na to, jak dziwne potrafią być koleje filmu. Początkowo obraz był przyjmowany z wielką nieufnością , nie tylko ze względu na kontrowersyjną i trudną wymowę historii bohatera Henryka Schoenkera,  ale również z uwagi na nowatorski język artystyczny filmu,  który  reżyser Marek T. Pawłowski rozwijał przez kilka lat, eksperymentując z aktorem i fotografią archiwalną. Już w filmie „Uciekinier” przenikające się światy, współczesny i przeszły, robiły na widzu duże wrażenie. Ta podróż w czasie przyniosła i tamtej historii wiele nagród na całym świecie. Jednak to „Dotknięcie Anioła”, wizualnie współtworzone z grafikiem Robertem Manowskim, okazało się nie tylko dużym sukcesem polskiego kina dokumentalnego, ale również przykładem subtelnej edukacji międzynarodowej.

Henryk Schoenker, syn ostatniego przywódcy Żydów Oświęcimia, jedyny na świecie świadek wydarzeń związanych z Biurem Emigracji Żydów do Palestyny w 1939 roku - a także wielu innych ważnych wątków historii polskiej i światowej, został przyjęty przez setki tysięcy ludzi w różnych kulturach. Jego mistyczna, emocjonalna, prawdziwa w każdym detalu opowieść przewalczyła wiele stereotypów i poruszyła cały świat. Film walczył o dokumentalnego Oscara w roku 2015 roku i począwszy od tego czasu stał się ważnym ambasadorem polskiego kina, zdobywając prawie 40 nagród. W najbliższych miesiącach stanie w konkursowe szranki na festiwalach w Portugalii i Anglii.

Dotknięcie Anioła” jest polsko-niemiecką koprodukcją Telewizji Polskiej, Westdeutscher Rundfunk, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Media-Kreatywnej Europy oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej z wiodącą rolą producenta Małgorzaty Walczak Zoyda Art  Production.

www.zoyda.pl
https://www.facebook.com/ramsgateiftvfest/


AK
Zoyda Art Production
Ostatnia aktualizacja:  22.03.2018
Zobacz również
fot. Zoyda
„Klatka”: Stramowski i Lubos jako zawodnicy MMA
Netia Off Camera: Wysoka nagroda w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll