PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
10 wybranych polskich filmów walczy o Nagrodę Kulczyk Foundation. Nagroda wynosi aż 300 tys. zł. Asymilacja, tożsamość, miłość w kostiumie historii i science fiction. Czym jeszcze międzynarodowe Jury zaskoczą polscy filmowcy podczas 11.Netia Off Camera?
"Twarz" Małgorzaty Szumowskiej to współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po pionierskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym… W roli głównej Mateusz Kościukiewicz, któremu partnerują Agnieszka Podsiadlik i Małgorzata Gorol. Film nagrodzono Srebrnym Niedźwiedziem podczas tegorocznego Berlinale.

Nagrodzone Srebrnymi Lwami w Gdyni "Ptaki śpiewają w Kigali" to opowieść o przyjaźni, przebaczeniu i potędze przyrody. Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze przypomnieli nie tylko o historii ludobójstwa w Rwandzie, ale stworzyli wzruszającą opowieść o nieumiejętności otworzenia się na drugiego człowieka, traumie, która sprawia, że ofiara staje się niewolnikiem własnych emocji. Jowita Budnik i Eliane Umuhire otrzymały ex aequo nagrody dla najlepszej aktorki na 42. Festiwalu Filmowym w Gdyni oraz na Festiwalu w Karlowych Warach.

Urszula Antoniak w "Pomiędzy słowami" zabiera widzów do współczesnego Berlina, aby opowiedzieć o zjawisku dosłownie i metaforycznie pojmowanej emigracji. Ekranowe spotkanie postaci granych przez Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyrę staje się pretekstem do zadania ważnych pytań o źródła tożsamości, umowne i realne granice asymilacji oraz poczucie przynależności. Pięknie opowiedziana i brawurowo zagrana historia o granicach naszego (samo) poznania.

Bodo Kox przenosi widzów do 2030 roku. Jego "Człowiek z magicznym pudełkiem" to komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie przeszkody. Cierpiący na zaniki pamięci Adam (Piotr Polak) musi zacząć wszystko od nowa. Ma jednak radio, które umożliwia podróże w czasie. Podczas jednej z nich cofa się do 1952 roku. Kiedy nie może wrócić, z odsieczą pojawia się jego ukochana Goria (Olga Bołądź). Co z tego wynika?

Surowy i poruszający debiut Maciej Sobieszczańskiego to historia miłosnego trójkąta (Zofia Wichłacz, Julian Świeżewski, Jakub Gierszał) i walki o ukochaną kobietę. Tytułowa "Zgoda" to nazwa obozu koncentracyjnego w Świętochłowicach na Śląsku, gdzie w czasie okupacji znajdował się obóz posiłkowy KL Auschwitz Birkenau. Reżysera fascynuje historyczna niejednoznaczność. Tworzy świat, który wymyka się czarno-białej wizji świata i łatwym podziałom na dobro i zło.

Do kogo trafi nagroda ufundowana przez mecenasa festiwalu Kulczyk Foundation, przekonamy się już 5 maja podczas gali zamknięcia 11.Netia OFF CAMERA. Więcej informacji o programie Festiwalu można znaleźć na www.offcamera.pl

AK
Netia OFF Camera
Ostatnia aktualizacja:  22.03.2018
Zobacz również
“Dotknięcie Anioła” z nagrodami w Anglii
Znamy listę filmów konkursu głównego festiwalu ANIMOCJE
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll