PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.01.2018
Fabuła „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego otrzymała nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu podczas 29. Trieste Film Festival we Włoszech. O Best Short Award walczyło piętnaście tytułów z całego świata. Film „60 kilo niczego” powstał w programie „30 Minut” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
W Trieście "60 kilo niczego" miało swoją międzynarodową premierę. Dotychczas film otrzymał kilka nagród w Polsce, m.in. Nagrodę Dziennikarzy podczas Festiwalu Młodzi i Film, Grand Prix Festiwalu „Lato z Muzami” w Nowogardzie i Grand Prix WAMA Film Festival w Olsztynie. Film obecnie znajduje się w dystrybucji kinowej, dzięki współpracy, którą Studio Munka-SFP rozpoczęło z M2 Films. Informacje o pokazach można znaleźć na www.najlepszepolskie30.pl

Film, który włoska publiczność uznała za najlepszy, to historia, która rozgrywa się w jeden dzień w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne. Główną rolę w filmie zagrał Grzegorz Damięcki, a towarzyszyli mu między innymi Andrzej Grabowski i Tomasz Schuchardt. Za zdjęcia do filmu odpowiedzialny jest Bartosz Świniarski, który podczas zeszłorocznego festiwalu w Gdyni otrzymał nagrodę za zdjęcia do filmu "60 kilo niczego". Koproducentem i producentem wykonawczym filmu jest Silver Frame.

Piotr Domalewski jest jednym z kilku reżyserów, który w Studiu Munka zrealizował zarówno krótko-, jak i pełnometrażowy film. Wyjątkowe jest jednak to, że podczas prac postprodukcyjnych nad "60 kilo niczego" Domalewski rozpoczął zdjęcia do „Cichej Nocy”, za którą otrzymał Złote Lwy 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.


AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.01.2018
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
Wajda School & Studio poszukuje praktykantów
Bądź niezależny. Zostań wolontariuszem OFF CAMERA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll