PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Najpiękniejsze fajerwerki ever”, nagrodzony w Cannes krótki film Aleksandry Terpińskiej, „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego z Grzegorzem Damięckim w roli głównej oraz dokument „Amerykański sen”, zdobywca Nagrody Publiczności dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym – trzy rewelacyjne krótkie metraże zrealizowane w Studiu Munka SFP już od 26 stycznia w kinach.

Wszystkie trzy filmy z I zestawu Najlepsze polskie 30’ zostały wyprodukowane w Studiu Munka. Studio Munka, działające w strukturach Stowarzyszenia Filmowców Polskich od 2008 roku, jest producentem krótkometrażowych i pełnometrażowych debiutów filmowych. Młodzi twórcy, którzy chcą zrealizować swój pierwszy film w profesjonalnych warunkach mogą liczyć na opiekę artystyczną, produkcją i promocyjną nad projektem. Krótkometrażowe filmy ze Studia Munka produkowane są w ramach programów „30 Minut”, „Pierwszy Dokument” i „Młoda Animacja”.


 

Najlepsze polskie filmy krótkometrażowe, pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, od 26 stycznia w repertuarach kin. Informacje o pokazach: www.najlepszepolskie30.pl


 

"60 KILO NICZEGO"

 reżyseria i scenariusz: Piotr Domalewski

obsada: Grzegorz Damięcki, Andrzej Grabowski, Tomasz Schuchardt

 

Grzegorz Damięcki (Atak paniki, Podatek od miłości, Belfer) w krótkim filmie Piotra Domalewskiego (Cicha noc).

 

Zimny poranek w odkrywkowej kopalni kruszców. Krzysztof zaczyna swój pierwszy dzień pracy na stanowisku kierownika. Żeby przetrwać w środowisku pracowników fizycznych, do którego wyraźnie nie pasuje, zamierza trzymać dyscyplinę twardą ręką. Jednak nieoczekiwany wypadek, którego ofiarą staje się jeden z pracowników, wystawi zasady moralne Krzysztofa na ostateczną próbę. Bohater zrozumie, że łatwo być stanowczym w sprzyjających okolicznościach, jednak trudno przeciwstawić się złu, kiedy konsekwencje mogą być dla nas dramatyczne.





"NAJPIĘKNIEJSZE FAJERWERKI EVER"

 

reżyseria i scenariusz: Aleksandra Terpińska

obsada: Justyna Wasilewska, Piotr Polak, Malwina Buss

 

Nagrodzony w Cannes krótki film Aleksandry Terpińskiej, jednej z najciekawszych reżyserek młodego pokolenia.

 

Akcja filmu toczy się współcześnie w jednym z europejskich miast. Opowiada jeden dzień z życia trójki młodych przyjaciół, którzy w obliczu fikcyjnego konfliktu zbrojnego w ich kraju, muszą zmodyfikować swoje plany na przyszłość.

 

 Historia z gatunku political fiction, która zwyciężyła w zorganizowanym przez Telewizję Kino Polska konkursie na scenariusz inspirowany filmem Przypadek Krzysztofa Kieślowskiego. Reżyserka i autorka scenariusza Aleksandra Terpińska, która wcześniej pracowała z Wojciechem Smarzowskim m.in. przy produkcji filmów Wołyńi Pod Mocnym Aniołem, przedstawia historię trójki przyjaciół, zmuszonych do podjęcia być może najważniejszych w życiu decyzji w obliczu zbliżającej się wojny. W rolach głównych wystąpili Justyna Wasilewska (Sztuka kochania, Serce miłości), Malwina Buss (Róża, serial Belfer) oraz Piotr Polak (Człowiek z magicznym pudełkiem).



 

"AMERYKAŃSKI SEN" 

 

 reżyseria i scenariusz: Marek Skrzecz

 

Dokument, który podbija serca widzów! Nagroda Publiczności dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Warszawskim Festiwalu Filmowym.

 

Głuchołazy – niewielkie miasto, które w latach dziewięćdziesiątych tętniło życiem, obecnie wymiera. W miasteczku panuje duże bezrobocie, a część mieszkańców wyjechała. W tym miejscu bez perspektyw nastoletni Szymon postanawia spełnić swoje wielkie marzenie. Chce zostać zapaśnikiem amerykańskiego wrestlingu.


Dystrybutorem filmów jest M2Films.

 

MR
M2Films
Ostatnia aktualizacja:  25.01.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
#euFilmContest: Weź udział w konkursie i wygraj wyjazd do Cannes
2. Festiwal Filmów Piłkarskich w maju w Warszawie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll