PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
10 stycznia w warszawskim kinie Iluzjon, seansem filmu „Droga Aszera” w reż. Matana Yaira, rozpoczął się Przegląd Orłów, czyli filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych ORŁY 2018, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.

Pierwszym filmem, którego twórcy spotkali się z widzami Iluzjonu był „Amok”. Jego reżyserka, Kasia Adamik wraz z odtwórcą głównej roli – Mateuszem Kościukiewiczem i autorem zdjęć – Tomaszem Naumiukiem, przez blisko godzinę opowiadali o kulisach powstawania produkcji i odpowiadali na pytania zadawane przez widzów.


Mateusz Kościukiewicz i Kasia Adamik podczas spotkania w kinie Iluzjon, fot. PNF


Przez najbliższe trzy tygodnie widzowie Iluzjonu będą mieli okazję nie tylko zobaczyć lub przypomnieć sobie wszystkie polskie filmy, które miały premierę kinową w 2017 roku, ale również wziąć udział w spotkaniach z ich twórcami, które odbywają się zawsze po seansach o godz. 20:00.

 

Swoją obecność na spotkaniach Przeglądu zapowiedzieli zarówno uznani jak i debiutujący twórcy, m.in: Agnieszka Holland i Kasia Adamik – reżyserki filmu nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale 2017 – "Pokot";Joanna Kos-Krauze – reżyserka nagrodzonego za kreacje aktorskie na festiwalu Karlowe Wary filmu „Ptaki śpiewają w Kigali"; Maria Sadowska– reżyserka „Sztuki kochania”; Andrzej Jakimowski – reżyser filmu „Pewnego razu w listopadzie…”; twórca „Najlepszego” Łukasz Palkowski wraz z odtwórczynią jednej z głównych ról Kamilą Kamińską; występujący w filmach „Amok” oraz "Gwiazdy" Mateusz Kościukiewicz; Agnieszka Suchora, Tomasz Ziętek i Piotr Domalewski z filmem „Cicha noc” – zdobywcą Złotych Lwów na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni; Bodo Kox – reżyser filmu „Człowiek z magicznym pudełkiem” wraz z odtwórcą jednej z ról Sebastianem „Stanki" Stankiewiczem; Agnieszka Podsiadlik i Kuba Czekaj z filmu „Królewicz Olch”, który był laureatem Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2017; Jan Kidawa-Błoński – reżyser „Gwiazd”; obsypany nagrodami na polskich i zagranicznych festiwalach autor filmu dokumentalnego „21 x Nowy Jork” Piotr Stasik, jak również twórcy głośnego i docenianego na całym świecie filmu animowanego – "Twój Vincent", laureata Europejskiej Nagrody Filmowej, nominowanego do Złotych Globów i nagrody BAFTA –Dorota Kobiela, Hugh Welchman.


 

W programie Przeglądu w kinie Iluzjon znalazły się dwa filmy dokumentalne, które w ostatniej chwili dołączyły do grona filmów kandydujących do Orłów 2018: „Pokolenia” w reżyserii Janusza Zaorskiego oraz  „Z dala od orkiestry” Rafaela Lewandowskiego.


Szczegóły na stronie: http://www.iluzjon.fn.org.pl/

MR
Polskie Nagrody Filmowe
Ostatnia aktualizacja:  16.01.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Jan P. Matuszyński otwiera CinePOLSKA
Jowita Budnik na Bielanach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll