PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
EC1 Łódź - Miasto Kultury ogłasza kolejny, jedenasty już nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. Jest to najstarszy w Polsce konkurs na wsparcie produkcji filmowej, który w zeszłym roku obchodził swoje dziesięciolecie. Celem ŁFF jest wspieranie produkcji filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, które tematycznie bądź realizacyjnie związane są z Łodzią i regionem łódzkim.

Jak co roku, do Łódzkiego Funduszu Filmowego zgłaszane mogą być wnioski dotyczące produkcji filmów fabularnych pełnometrażowych, dokumentalnych i animowanych, które powiązane są z Łodzią lub regionem łódzkim poprzez twórców, specjalistów, miejsce realizacji zdjęć lub miejsce postprodukcji czy tematykę. Aktualne dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie www.lodzfilmcommission.pl.Operatorem Łódzkiego Funduszu Filmowego jest Łódź Film Commission, specjalny zespół działający w EC1 Łódź – Miasto Kultury, który poza prowadzeniem funduszu zajmuje się szeroko pojętym wsparciem producentów filmowych realizujących zdjęcia na terenie Łodzi i regionu łódzkiego.


Początkowo Łódzki Fundusz Filmowy funkcjonował w strukturach Urzędu Miasta Łodzi, jednak od roku 2015 prowadzony jest przez EC1 Łódź – Miasto Kultury. Od tego czasu ŁFF funkcjonuje na zasadach koproducenckich, a także - jako jedyny fundusz filmowy w Polsce - umożliwia aplikowane producentom, których projekty powiązane są z regionem tylko poprzez prace postprodukcyjne.


Dotychczasowa działalności Funduszu to blisko siedemdziesiąt wspartych finansowo produkcji filmowych, w tym m. in. nagrodzona Oskarem „Ida” w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oskara „W ciemności” w reż. Agnieszki Holland, "Powidoki" w reż. Andrzeja Wajdy, "Pomiędzy słowami" w reż. Urszuli Antoniak czy najnowszy film Pawła Pawlikowskiego pt. „Zimna wojna”. Poza filmami fabularnymi laureatami Funduszu były również liczne filmy dokumentalne, np. „Kontrapunkt” Andrzeja Papuzińskiego, "Ślady" Roberta Glińskiego, „Pierwszy Polak na Marsie” Agnieszki Elbanowskiej, „Koniec świata” Moniki Pawluczuk, „Wariacja na wiolonczelę solo” Aleksandry Rek. Mocno zakorzeniona w Łodzi produkcja filmów animowanych, również jest silnie reprezentowana wśród filmów powstałych przy współudziale Łódzkiego Funduszu Filmowego – „Danny Boy” Marka Skrobeckiego, „Czarnoksiężnik z krainy U.S.” Balbiny Bruszewskiej czy serial „Pamiętniki Florki”.


Nabór wniosków trwa do 9 lutego 2018 r. do godziny 16:00, wnioski należy składać w sekretariacie EC1 Łódź  - Miasto Kultury, ul. Targowa 1/3, a wersję elektroniczną na adres konkurslff@ec1lodz.pl.

MR
Łódź Film Commission
Ostatnia aktualizacja:  9.01.2018
Zobacz również
fot. materiały prasowe
„Atak paniki” przedpremierowo na Kinokozetce
„Twój Vincent” nominowany do nagród BAFTA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll