PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Lasy pierwotne znikają w zastraszającym tempie”. Zobacz wyjątkowy film „Był sobie las” Akademii Dokumentalnej Against Gravity i podyskutuj z ekspertami WWF Polska.
Rusza nowy cykl spotkań i pokazów filmów dokumentalnych „Naprawiaj naturę” w Służewskim Domu Kultury. To propozycja dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o ekologii i działać na rzecz środowiska. Po projekcjach odbędą się dyskusje ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska. Pierwsze spotkanie już 10 stycznia o godz. 19 – w programie pokaz filmu „Był sobie las”. Bilety w cenie 15 zł (dostępne online: http://www.kupbilecik.pl/impreza-22815-byl.sobie.las.warszawa.html).

Lasy pierwotne, czyli nietknięte ręką człowieka znikają w zastraszającym tempie i stają się rzadkością. Odrodzenie się tych naturalnych obszarów może zająć kilkaset lat. Stąd między innymi pomysł na cykl pokazów filmów o tematyce ekologicznej i dyskusji. Na początek pokaz filmu „Był sobie las”.


Dlaczego trzeba chronić lasy pierwotne?
Dziś lasy pierwotne są szczególnie zagrożone, a nadal nie dużo o nich wiemy. Jak naprawdę wygląda głębia tropikalnych lasów i jakie tajemnice skrywają? Jakie rośliny tam rosną i w jakim tempie? Po nagrodzonym Oscarem® słynnym „Marszu pingwinów” Luc Jacquet nakręcił film o lasach deszczowych, rosnących w Peru i Gabonie, uznanych za „zielone płuca” naszej planety.

„Był sobie las” to także portret Francisa Hallé, wyjątkowego biologa, botanika i dendrologa, wybitnego specjalisty od tropikalnych lasów deszczowych, który jest w filmie przewodnikiem po świecie natury. Badacz przekonuje, że rośliny nie mniej skutecznie niż zwierzęta mogą wymieniać się informacjami i mają systemy ostrzegania przed napastnikami.

Zobacz zwiastun:


- Uważamy, że drzewa są nieruchome, podczas gdy są podróżnikami tak wytrawnymi, że potrafią przemierzyć nawet oceany. Uważamy, że milczą, podczas gdy tacy z nich uwodziciele, że potrafią oczarować nawet chmury – mówi dziś już prawie 80-letni Francis Hallé.

Pokaz filmu „Był sobie las” już 10 stycznia, w środą o godz. 19 w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu ważnym na warszawskiej mapie działań ekologicznych. Po projekcji dyskusja „Dlaczego trzeba chronić lasy pierwotne” z udziałem specjalisty z WWF Polska.


Cykl pokazów 4 filmów i dyskusji ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska

Ale „Był sobie las” dopiero rozpoczyna cykl o ekologii organizowany przez Akademię Dokumentalną Against Gravity, WWF Polska i Greenpeace  Polska. Spotkania cyklu „Naprawiaj naturę” będą odbywały się raz w miesiącu w Służewskim Domu Kultury (tuż przy stacji metra Służew, ul. Bacha 15), miejscu silnie związanym z ekologią. W programie filmy dokumentalne z festiwalu Millennium Docs Against Gravity, które obrazują wybrane zagadnienia z zakresu ekologii, a po nich spotkania ze specjalistami z WWF Polska i Greenpeace Polska.

Na 7 lutego zaplanowany jest pokaz filmu „Ginący świat” Louie Psihoyos i spotkanie „Masowe wymieranie gatunków – co możemy zrobić, aby powstrzymać ten proces?”. 7 marca pokaz filmu „Zjedz to!” Granta Baldwina i spotkanie z ekspertami z Greenpeace  Polska. A 4 kwietnia odbędzie się pokaz filmu „Ziarno: Nieznana historia” reż. Jon Betz, Taggart Siegel. Po filmie także spotkanie organizowane w ramach współpracy z Greenpeace  Polska. Bilety w cenie 15 zł.


AK
Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  9.01.2018
Zobacz również
„Twój Vincent” nominowany do nagród BAFTA
Sukcesy polskiej animacji w 2017 roku
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll