PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.12.2017
29 grudnia wchodzi do kin film "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej. Obraz otrzymał już sporo laurów, w tym Nagrodę dla Najlepszego Filmu na 27. Festiwalu Filmowym w Cottbus, prestiżową Stockholm Impact Award na 28. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Sztokholmie, Nagrodę Jury na 10. Festiwalu filmu polskiego KINOPOLSKA w Paryżu i Chicago Film Critics Award na 29. Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce. Prezentowany jest na kolejnych międzynarodowych festiwalach filmowych. Producentem filmu jest Alter Ego Pictures, koproducentem CANAL +.
Główna bohaterka filmu, Ewa (Marta Nieradkiewicz), zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci, a także czekanie na męża (Michał Żurawski), który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu. Młoda kobieta, chcąc znowu poczuć się kochaną i adorowaną, wplątuje się w romans z nastolatkiem. Niestety za tą chwilę „zapomnienia” przyjdzie zapłacić jej wysoką cenę. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej gdy wraca mąż. Podejrzenia, plotki i oskarżenia będą przeplatać się z inną tragedią – na plantacji dzikich róż, gdzie pracuje kobieta zaginie jej 2 letni synek Jasio. Czy chłopiec się odnajdzie? Czy ta rodzina ma szansę przetrwać? I wreszcie, czy Ewa pogodzi rolę walczącej o małżeństwo kobiety z rolą matki, która zdecydowała się porzucić własne dziecko?


- Film o dojrzewaniu do wolności i wychodzeniu spod terroru poczucia winy. O solidarności kobiet. Jego puentą mogą być słowa nieznajomej, która pomaga Ewie w realizacji jej planu: „Nie ma się czego bać”. (…)Czekałem w tym roku na polski film, w którym postacie nie będą marionetkami w rękach reżysera ani ofiarami sytuacji. Takie właśnie są "Dzikie róże" – może najlepszy nasz film ostatniego sezonu – pisze o filmie krytyk Tadeusz Sobolewski w „Gazecie Wyborczej”.


AK
Alter Ego Pictures
Ostatnia aktualizacja:  29.12.2017
Zobacz również
fot. Alter Ego Pictures
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Krótkie metraże ze Studia Munka w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll