PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
NIEPODLEGŁOŚĆ
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
Niepodległość
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Project London jest dystrybutorem filmu „DJ" w Polsce. Film w reżyserii Alka Korta z Mają Hirsch w roli głównej będzie miał w Polsce premierę 19 stycznia 2018 roku.
Project London to firma łącząca rynek polsko-brytyjski w zakresie dystrybucji. Brytyjski dystrybutor zarządzany jest przez Daniela Macauliffe’a, który doświadczenie zdobył wprowadzając do kin na wyspach polskie filmy, takie jak „Bogowie” czy „Jesteś Bogiem”, z uroczystymi premierami w Londynie włącznie. Tym razem Project London wprowadza równolegle swoją własną produkcję filmową.

„DJ” to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia utalentowanej, undergroundowej polskiej DJ-ki Mini. W tej roli występuje Maja Hirsch, a towarzyszą jej Daniel Olbrychski, Robert Gonera oraz: Miltos Yerolemou ("Gra o tron", "Gwiezdne wojny") oraz Rosalind  Halstead ("Wichrowe Wzgórza", "Bridget Jones").

Ścieżkę dźwiękową do filmu skomponował hiszpański multiinstrumentalista i producent, DJ Uner. Film będzie miał premierę w Polsce (19 stycznia 2018), a także w Londynie i na Ibizie.


"DJ", fot. Project London

Jak pisze dystrybutor, "<DJ> to pierwszy europejski film przedstawiający zjawisko dj'ingu i muzyki klubowej z perspektywy kobiety. Główna bohaterka jest piękna, ambitna i utalentowana. Brakuje jej tylko wiary w siebie. Mini wkracza w wielki świat muzyki klubowej – świat często bezwzględny, w którym łatwo się zatracić i porzucić swoje wartości. To hermetyczne środowisko zdominowane przez mężczyzn. Czy kobieta się w nim odnajdzie? Ile poświęci i jak daleko się posunie, by osiągnąć sukces i zaspokoić własne ambicje?".

Zdjęcia do filmu realizowano w Polsce, Wielkiej Brytanii oraz na Ibizie, w klubach Ushuaia, Privilege, Es Paradis. Jak wyjaśnia dystrybutor filmu, jedną z muzycznych gwiazd klubów jest DJ UNER, który zaangażował się w film również jako kompozytor.  W dokumentacji filmowej brali też udział DJ: STEEVE VALVERDE, ANDY MOOR, CARL COX, PETE TONG, JUDGE JULES, NELSKI, ANDRÉ TANNEBERGER, NINA KRAVIZ, ANDREA OLIVA, ALE ZUBER, PATRYK SKWARSKI, CHELINA MANUHUTU, WALLY LOPEZ, BRIAN CROSS, ORIOL CALVO.  

Ekipa filmu na ulicach Londynu, fot.Project London

„DJ”  to debiutancki obraz Alka Korta (pseud.), autorem zdjęć jest Paweł Flis. Przy produkcji pracowała międzynarodowa ekipa. Zdjęcia trwały 34 dni.

Zwiastun: https://youtu.be/8maB12RNogY

Więcej informacji na  stronie http://djfilm.eu/

 

WRÓB
Project London
Ostatnia aktualizacja:  25.12.2017
Zobacz również
fot. Project London
Polskie filmy, na które czekamy w 2018 roku
Wielka wystawa Lyncha w Toruniu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll