PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Piotr Adamski i Bartosz Kruhlik zrealizują pierwsze filmy w ramach pilotażowej edycji programu „60 Minut” Studia Munka-SFP. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+.
W pierwszym naborze zgłoszonych zostało ponad dwadzieścia projektów. Rada Artystyczna w skład której wchodzą reżyserzy Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński oraz Alicja Gancarz - przedstawicielka Canal+ , wybrała dwa scenariusze, które zostały skierowane do produkcji.

Pierwszym z nich jest „Eastern” Piotra Adamskiego. Film utrzymany będzie w quasi-gatunku filmowym, w ramach którego twórcy przenoszą elementy hollywoodzkich westernów we wschodnie realia kulturowe. Powstają hybrydy, które z jednej strony demaskują schematyczną „bajkowość” westernów, z drugiej skutecznie komentują rzeczywistość właśnie poprzez zderzenie dwóch, odmiennych biegunów kulturowych. Piotr Adamski jest artystą wizualnym i reżyserem filmowym.  Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz Szkołę Wajdy. Autor prac wideo i obiektów. Współtwórca duetu artystycznego Adamski/Brzuzan. Jego pierwszy film fabularny „Otwarcie” wyprodukowany w ramach programu „30 Minut” Studia Munka-SFP miał swoją premierę na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie został nagrodzony Srebrnym Lajkonikiem. Obecnie pracuje nad debiutem pełnometrażowym.

Z kolei Bartosz Kruhlik w ramach programu „60 Minut” wyreżyseruje film „Supernova”. Będzie to krwista obyczajowa historia, oscylująca na granicy dramatu, thrillera i kina katastroficznego. Kruhlik zmierzy się w swoim filmie ze sportretowaniem bohatera zbiorowego. Bartosz Kruhlik jest absolwentem Reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej. Jego filmy były pokazywane ponad 500 razy na polskich i zagranicznych festiwalach, gdzie zdobyły blisko 150 nagród i wyróżnień. Najważniejsze selekcje: San Sebastian IFF, Karlove Wary IFF, Montreal WFF, Sarajevo FF, IDFA. W roku 2013 otrzymał Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia dla studentów uczelni artystycznych. Rok wcześniej stypendium Ministra Nauki. Od 2014 roku jest zaangażowany w pomoc organizacjom pozarządowym, realizuje dla nich pro bono spoty i kampanie społeczne. W 2015 roku jego spot dla stowarzyszenia "AD REM" otrzymał nagrodę BEST ADVERTISEMENT na festiwalu w Makao w Chinach. W wolnych chwilach namiętny szachista.

Budżet każdego filmu w „60 Minutach” wynosić będzie około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka-SFP przewiduje kontynuację programu przez kolejne lata.

AK
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  9.11.2017
Zobacz również
fot. Kuba Killjan/SFP
Zmarł Janusz Kłosiński
32 filmy na Festiwalu Filmowym Nowe Kino Nowy Sącz
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll