PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
O trudnych relacjach rodzinnych i depresji po seansie filmu „Beksińscy. Album wideofoniczny” rozmawiali krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz psycholog Armen Mekhakyan. Pokaz odbył się 2 listopada w ramach cyklu Kinokozetka w warszawskim kinie Kultura. Organizatorem Kinokozetki jest Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Prezentowany podczas Kinokozetki dokument „Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia rodziny skonstruowana głównie z materiałów archiwalnych kręconych przez malarza Zdzisława Beksińskiego. Dyskusja po seansie dotyczyła tematu depresji, choroby ciężkiej do jednoznacznego zdefiniowania. Krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz psycholog Armen Mekhakya zastanawiali się wraz z publicznością nad rolą matki i ojca w wychowaniu syna oraz przebiegiem relacji w rodzinie Beksińskich.  
fot. Jacek Czerwiński/SFP

„Beksińscy. Album wideofoniczny” to historia wybitnego polskiego malarza - Zdzisława Beksińskiego i jego skomplikowanej relacji z synem Tomkiem - niezwykle popularnym dziennikarzem muzycznym, cierpiącym na depresję i podejmującym wielokrotnie próby samobójcze. Wstrząsający, dokumentalny dramat rodzinny precyzyjnie zrekonstruowany na podstawie prywatnych, nigdy wcześniej w takiej formie niepublikowanych, dźwiękowych, filmowych i fotograficznych materiałów z archiwum Beksińskich. Scenariusz oparty na bestsellerowej biografii Magdaleny Grzebałkowskiej „Beksińscy. Portret podwójny”.


Przez niemal pół wieku Zdzisław Beksiński dokumentował całkowicie prozaiczne, codzienne życie swojej najbliższej rodziny. Robił to w rozmaitej formie - pisał listy, fotografował, prowadził dziennik foniczny, kręcił amatorskie filmy. Ten szalenie osobisty, pozbawiony jakichkolwiek znamion autokreacji, rodzinny pamiętnik robi szokujące wrażenie. 


 

 

Kinokozetka to cykl pokazów filmowych, których istotnym elementem jest rozmowa z publicznością, przybierająca formę terapeutyczną. Gospodarzami spotkania są krytyk filmowy Tomasz Raczek oraz psycholog Armen Mekhakyan.


„Beksińscy. Album wideofoniczny” wejdzie na ekrany polskich kin 10 listopada 2017.
 
MR
SFP
Ostatnia aktualizacja:  13.11.2017
Zobacz również
fot. Jacek Czerwiński/SFP
Zakończyły się zdjęcia do komedii romantycznej "Kobieta sukcesu"
Andrzej Jakimowski: Pokazuję, co sam widziałem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll