PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Ruszają badania wynagrodzeń branży audiowizualnej w Europie. Mają one dostarczyć argumentów w prowadzonej obecnie debacie o prawach autorskich w UE, w tym o prawie do wynagrodzenia z Internetu.
Badania gwarantują anonimowość uczestników i są skierowane do twórców branży audiowizualnej w państwach członkowskich Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Będą opierały się na opracowaniu kwestionariuszy porównawczych dotyczących wynagrodzenia autorów audiowizualnych w UE.

Badanie będzie prowadzone przez BVR services GMBH, spółkę BVR (German Directors Guild), we współpracy z FERA (Federacją Europejskich Reżyserów Filmowych i Telewizyjnych) oraz FSE (Federacją Scenarzystów w Europie). Badanie w języku angielskim przeprowadzi zespół specjalistów z Belgii.

FERA to międzynarodowa organizacja non-profit zrzeszająca krajowe stowarzyszenia filmowe i telewizyjne. Powstała w Wenecji w 1980 roku. Obecnie w jej skład wchodzi 39 członków z 31 krajów europejskich. Nadal się rozwija. FERA reprezentuje główne rynki audiowizualne państw Unii Europejskiej. Sieć FERA obejmuje również kraje spoza UE, takie jak Azerbejdżan, Chorwacja, Islandia, Norwegia i Szwajcaria. Obecnym Honorowym Prezydentem FERA jest Sir Alan Parker. Wcześniej prezydentami byli: Liv Ullmann, Manuel Gutierrez Aragon, Francesco Maselli, John Boorman, Robert Enrico, Juan Antonio Bardem, Krzysztof Zanussi, Ettore Scola, Peter Fleischmann i István Szabó. FERA ma wieloletnie doświadczenie, szeroką bazę członków, a także unikalną sieć monitorowania i informowania o krajowych i europejskich inicjatywach dotyczących produkcji filmów.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w badaniach prosimy o przesłanie wiadomości na adres r.gorczyca@sfp.org.pl W odpowiedzi otrzymają Państwo informacje o kolejnych działania w ramach badania.
MR
SFP/FERA
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2017
Zobacz również
fot. Kuźnia Zdjęć/SFP
Łódź, Miasto Filmu UNESCO. Znamy szczegóły aplikacji!
Marek Warszewski – pogoda dla scenografa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll