PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W cyklu "Przywrócone arcydzieła" już 19 października projekcja filmu "Zazdrość i medycyna" w reżyserii Janusza Majewskiego oraz spotkanie z Ewą Braun.

Wiele z filmów Janusza Majewskiego zatrzymało się w czasie. Wracamy nie tylko do komediowych evergreenów w rodzaju "C.K.Dezerterów", ale też do najbardziej wyrafinowanych, subtelnych adaptacji jego autorstwa. Janusz Majewski jest fachowcem w starym stylu. Wie absolutnie wszystko na temat realizacji filmu, a na przykładzie jego twórczości można uczyć się montażu, reżyserii, płynnego operowania filmowym rytmem i panowania nad nim - pisał Łukasz Maciejewski w "Dzienniku".


 


"Zazdrość i medycyna" jest ekranizacją jednej z najbardziej poczytnych polskich powieści okresu międzywojennego. Autorem książki był Michał Choromiński. 

Przedwojenna Krynica. Przemysłowiec Widmar (Mariusz Dmochowski), podejrzewa swoją żonę Rebekę (Ewa Krzyżewska) , że zdradza go z doktorem Tamtenem (Andrzej Łapicki). Napięcie między trojgiem bohaterów szybko wzrasta. Szaleńczo zakochany w Rebece mąż, targany zazdrością stara się na wszelkie sposoby sprawdzić, czy jego podejrzenia są prawdziwe. Dziwną, napiętą atmosferę opowieści potęguję nieustannie obecny porywisty wiatr.

"Zazdrość i medycyna" była ostatnim filmem, w którym wystąpiła Elżbieta Krzyżewska. Aktorka wyjechała z Polski niedługo po premierze i wycofała się z zawodu. Zmarła w wyniku wypadku samochodowego w Hiszpanii w 2003 roku. Nie żyją również Mariusz Dmochowski, Andrzej Łapicki oraz kilku innych artystów związanych z tym filmem. 


W cyklu "Przywrócone arcydzieła" projekcja filmu "Zazdrość i medycyna", 19  października  2017, godzina 19.00 Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie.  Po projekcji spotkanie z Ewą Braun poprowadzi krytyk filmowy Łukasz Maciejewski.

MR
Małopolski Ogród Sztuki
Ostatnia aktualizacja:  19.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
"Belfer" wraca do CANAL+
9. Festiwal Filmu Polskiego Ekran w Toronto
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll