PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.10.2017
EKRAN+ to międzynarodowy program szkoleniowy skupiony na kreatywnym procesie przygotowania produkcji w oparciu o praktykę zdjęciową. Termin składania aplikacji do programu upływa 1 grudnia 2017 roku.
EKRAN+ wspierany przez Program Unii Europejskiej Kreatywna Europa Komponentu MEDIA,jest wspólnym projektem Wajda Studio and Szkoły WajdyFocal (Szwajcaria), Austriackiego Instytutu FilmowegoChorwackiego Funduszu AudiowizualnegoLitewskiego Centrum Filmowego ze wsparciem Fundacji Agora i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

EKRAN+ to 22 dniowy projekt, przede wszystkim skierowany do reżyserów/scenarzystów-reżyserów, oparty na profesjonalnym programie szkoleniowym, skupiający się na wizualizacji przyszłego filmu uczestników. Wizualizacja przyszłego filmu jest opracowywana dzięki połączeniu trzech głównych elementów: scenariusza, realizacji audiowizualnych wykonanych podczas kursu i współpracy z innymi profesjonalistami zaangażowanymi w powstawanie filmu.

EKRAN+ pozwala uczestnikom na znalezienie i dopracowanie właściwego tonu oraz wizualnego języka przyszłego filmu. Celem kursu EKRAN+ jest rozwój scenariuszy/treatmentów uczestników i realizacja dwóch scen z każdego scenariusza/treatmentu.

Każdy z uczestniczących projektów jest reprezentowany przez Zespół Kreatywny składający się z reżysera (albo scenarzysty-reżysera), scenarzysty (albo współscenarzysty), autora zdjęć i producenta.

Program EKRAN+ obejmuje:

- Rozwój treatmentu/scenariusza; grupową i indywidualną pracę nad scenariuszami / treatmentami;
- Przygotowanie do zdjęć; casting; realizację storyboardów i indywidualne konsultacje z opiekunami artystycznymi;
- Zdjęcia; konsultacje reżyserskie z opiekunami artystycznymi;
- Montaż;
- Ewaluację; Grupową i przeprowadzoną indywidualnie z opiekunem artystycznym analizę zrealizowanych scen.
- Zespołowi Kreatywnemu (reżyser, scenarzysta, producent) oferujemy wybór lokacji, aktorów, scenografii z uwzględnieniem określonych logistycznych i budżetowych ograniczeń.

Uczestnicy podsumowują swoje doświadczenia podczas kursu EKRAN+ :

Najlepsze warsztaty w jakich kiedykolwiek brałem udział.(Marcus Lenz, Niemcy)

Pokochałam całe doświadczenie. Myślę, że duchowo urosłam co najmniej o metr! Tutorzy są fantastyczni, uczestnicy również, a ich doświadczenie było niezwykle pomocne dla mnie i mojego projektu, zarówno w kategoriach zawodowych jak i osobistych. Było naprawdę fantastycznie. (Lana Barić, Chorwacja)

Cieszę się z doświadczeń osobistych i zawodowych. Wspaniała atmosfera sprzyjająca eksperymentom. Świetna organizacja. Czuję się teraz o wiele pewniej z moim projektem. (Stephan Richter, Austria)

Każdy Zespół Kreatywny kończy kurs EKRAN+ z dobrze rozwiniętym treatmentem albo pierwszym draftem scenariusza oraz dwiema zrealizowanymi scenami prezentującymi ton, gatunek i wizualny język projektu. Zrealizowane sceny (zwłaszcza scena druga ze specjalnie wybranymi aktorami, lokacją, rekwizytami i stylem zdjęć) może być traktowana przez uczestników i ich producentów jako demo/pilot, materiał wizualny towarzyszący scenariuszowi, część Pakietu Producenckiego i zostać użyta podczas poszukiwania źródeł finansowania dla filmu. Niemniej jednak, uczestnicy mogą traktować nagrane sceny jako kreatywny test czy „wizualne laboratorium” i nie korzystać z nich w procesie pozyskiwania inwestorów. Ostateczna decyzja jak skorzystać z pakietu po ukończeniu EKRAN+ należy do jego uczestników.


Zespół opiekunów kursu składa się z profesjonalistów z całej Europy. Wśród nich: Wojciech Marczewski dyrektor Programu EKRAN+ , Paweł PawlikowskiJerzy Zieliński (Polska), Krzysztof Zanussi (Polska), Ildiko Enyedi (Węgry), Antoine Jaccoud (Szwajcaria), Udayan PrasadMarilyn Milgrom, Margaret Glover (Anglia), Denijal Hasanovic (Bośnia) oraz Volker Schloendorff (Niemcy).


Kto może aplikować do programu EKRAN+ ?


EKRAN+ opiera się na pracy zespołowej profesjonalistów z różnych dziedzin filmowych. Głównymi uczestnikami są europejscy reżyserzy lub scenarzyści />reżyserzy, którzy mają już na koncie film pełnometrażowy albo kilka krótkometrażowych. Uczestnikami aplikującego zespołu są: reżyser lub reżyser/scenarzysta, scenarzysta lub współscenarzysta, producent zaangażowany w projekt, operator.

 

Szczegóły na: http://ekranplus.eu/go/

MR
Wajda School
Ostatnia aktualizacja:  13.10.2017
Zobacz również
fot. Wajda School
Polskie animacje wśród kandydatów do Oscarów 2018
4. WAMA Film Festival – święto kina trwa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll