PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.10.2017
16. edycja festiwalu CINEMAFORUM odbędzie się w dniach 8-12 listopada w Kinotece (Pałac Kultury i Nauki) oraz w kinie Jack’s przy ul. Brackiej w Warszawie. CINEMAFORUM od wielu lat prezentuje najlepsze filmy krótkometrażowe z całego świata - prosto z festiwali w Cannes, Berlinale czy Toronto, ale także zaprasza do udziału w warsztatach, spotkaniach i debatach filmowych.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji są KRÓTKIE SNY.Wybrane przez selekcjonerów CINEMAFORUM krótkometrażowe filmy przypominają sny, bo tworzą sugestywne, wciągające i zapadające w pamięć światy zamknięte w krótkiej formie niczym „w łupinie orzecha”. - Jak dobre sny oferują oderwanie od rutyny codzienności, odpoczynek i wytchnienie. Co więcej, są podobnie jak sny ulotne. Reguły dystrybucji krótkiego metrażu sprawiają, że większości z nich nie sposób będzie zobaczyć gdziekolwiek poza festiwalem. Nie warto przegapić tej okazji – mówi dr hab.Marcin Adamczak, dyrektor CINEMAFORUM.CINEMAFORUM 2017 to dwie bardzo interesujące retrospektywy wiodących światowych festiwali krótkiego metrażu, czyli Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont-Ferrand i Go Short wNijmegen.Festiwal w Clermont-Ferrand z uwagi na wysoki poziom i zainteresowanie międzynarodowej branży nieprzypadkowo nazywany jest „Cannes krótkiego metrażu”. CINEMAFORUM zaprezentuje pięć krótkometrażowych fabuł z programu festiwalu: „Pantehon Discount” (reż. Stephan Castang), „Die Besonderen Fähigkeiten des Herrn Mahler“ (reż. Paul Philipp),  Bon Voyage” (reż. Mark Raymond Wilkins), “Working with Animals” (reż. Marc Reisbig), „Kommitten“ (reż. Gunhild Enger, Jenni Toivoniemi) oraz dwie animacje: „Journal animé” (reż. Donato Sansone) i  I want Pluto to be a planet again” (reż. Marie Amachoukeli, Vladimir Mavounia-Kouka). Nie mniej interesującym festiwalem krótkiego metrażu jest znacznie młodszy, ale niebywale dynamicznie rozwijający się holenderski Go Short. Widzowie CINEMAFORUM zobaczą wybrane przez selekcjonerów Go Short cztery filmy: „Amuse” (reż. Jonne Covers, Ivo van Aart), “Green Screen Gringo” (reż. Douwe Dijkstra), Extrapolate” (reż. Johan Rijpma), “Greetings From Kropsdam” (reż. Joren Molter).


CINEMAFORUM 2017 to także bogaty program edukacyjny. Warsztaty i masterclassy, z których festiwal był znany do tej pory, uzupełni program edukacji profesjonalnej INTERFILMLAB. Jest on poświęcony zagadnieniom rynku filmowego, produkcji, dystrybucji i promocji filmów. Grono polskich ekspertów (Zofia Horszczaruk, Alex Leszczyńska, Joanna Solecka, Katarzyna Wilk, Mariusz Włodarski) poprowadzi wykłady traktujące o podstawach dobrego pitchingu, współpracy filmowców z producentem w trakcie developmentu projektu, strategii festiwalowej, promocji filmu w mediach społecznościowych oraz współpracy z agentem sprzedaży. Wykłady i warsztaty odbędą się 8-10 listopada w Warszawskiej Szkole Filmowej. Na zajęcia będą obowiązywały zapisy.

 

W tym roku motywem przewodnim festiwalu są KRÓTKIE SNY i to wokół tego hasła powstał oficjalny plakat CINEMAFORUM 2017. Autorką identyfikacji graficznej jest Magda Pilaczyńska.

 

16. Międzynarodowe Forum Filmów Niezależnych CINEMAFORUM odbędzie się 8-12.11.2017 w Kinotece i kinie Jack’s w Warszawie. Wstęp na wszystkie projekcje festiwalowe jest bezpłatny.

 

Więcej infomacji na https://www.facebook.com/cinemaforumfestival

 

MR
Filmforum
Ostatnia aktualizacja:  12.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Ostatnie dni zakupu akredytacji branżowych na AFF
Znamy skład filmów w Konkursie Debiutów Operatorskich Camerimage
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll