PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Ludzie z Klisz” i „Voyage, voage” to filmy dokumentalne, które z Cannes Corporate Media & TV Awards wróciły ze Złotym i Srebrnym Delfinem. Festiwal jest ważnym branżowym wydarzeniem i wyznacza światowe standardy dla filmów korporacyjnych i dokumentalnych.

W dokumencie „Ludzie z Klisz” przedstawiono historię 120 klisz fotograficznych odkrytych na strychu jednego z domów na Dolnym Śląsku. Klisze były przechowywane w starym pudełku i kryły w sobie wiele ciekawych i inspirujących historii. Fotografie z lat 1947-1952 autorstwa nieżyjącego już organisty Filipa Rozbickiego przedstawiają codzienne życie mieszkańców położonej w Górach Sowich miejscowości Walim. Uwieczniono na nich 800 osób. Główny bohater, Łukasz Kazek, postanowił dotrzeć do ludzi z czarno-białych zdjęć.  Jego poszukiwania zostały nagłośnione przez gazety i stacje telewizyjne, co pomogło mu w spotkaniu chociaż z częścią postaci z powojennych fotografii. „Ludzi z Klisz” nagrodzono w kategorii „Historia i cywilizacja”. 


„Voyage, voyage” wyprodukowany przez TVN Fabuła, w reżyserii Aleksandry Potoczek, z festiwalu powrócił ze Srebrnym Delfinem. Film powstał z okazji 70- lecia Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.  Dokument to przeprawa przez śmiech i łzy, rozczarowanie i satysfakcję, czyli wszystko co wiąże się z aktorstwem. O swojej przygodzie ze szkołą krakowską i zawodem opowiedzieli m. in. Magdalena Cielecka, Jerzy Stuhr i Maja Ostaszewska. Jan Peszek, Anna Radwan i Dawid Ogrodnik pokazali swoje zaskakujące  metody pracy ze studentami. Obraz uhonorowano w kategorii ”Styl życia, sztuka, muzyka i kultura”.


Cannes Corporate Media & TV Awards to największy festiwal filmów korporacyjnych i dokumentalnych. Międzynarodowe jury, w którego skład wchodzą laureaci Oscara i Emmy oraz specjaliści do spraw komunikacji korporacyjnej, co roku zbierają się by wybrać najlepsze produkcje i uhonorować ich twórców.

MR
TVN
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Kinokozetka. Dlaczego van Gogh obciął sobie ucho?
Montaż Film Festiwal - bez montażu nie ma kina
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll