PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W dniach 13-14 października odbędzie się MONTAŻ FILM FESTIWAL – jedyne w Polsce wydarzenie filmowe w całości poświęcone sztuce montażu oraz postprodukcji filmowej. Przez dwa dni w łódzkim Art_Inkubatorze przy ul. Tymienieckiego 3 zostanie pokazanych prawie 40 filmów konkursowych, które będą oceniane przez jury w czterech kategoriach – fabuła, dokument, teledysk i trailer.

Najważniejszym punktem wydarzenia jest Konkurs Główny filmów krótko- i średniometrażowych obejmujący cztery kategorie. Filmy do selekcji konkursowej zostały zgłoszone przez filmowców z 48 krajów, między innymi z Danii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Francji. W programie Festiwalu zaplanowano pokaz specjalny i spotkanie z twórcami głośnego dokumentu „Beksińscy. Album wideofoniczny”, case study i projekcję nagrodzonego na MFF Nowe Horyzonty oraz FPFF w Gdyni filmu "Photon" oraz warsztaty i wydarzenia branżowe. Przez cały okres trwania Festiwalu dostępne będzie kino wirtualnej rzeczywistości, dzięki któremu będzie można przenieść się w kosmos, znaleźć na Antarktydzie i pospacerować po surrealistycznym Tokio. Marcin Łunkiewicz z Mimo VR opowie, jak postępować z tego rodzaju filmami w postprodukcji, a Young Colorists United poprowadzi warsztat z gradingu i kolor korekcji.


Kadr z filmu "Photon", fot. Alter Ego Pictures


- Mamy mocny Konkurs Główny. Filmy, które przeszły selekcję i zostały zakwalifikowane są naprawdę godne uwagi. Cieszymy się także na każde wydarzenie towarzyszące – udało nam się zaprosić do współpracy świetnych ludzi, którzy przyjadą, by podzielą się swoją profesjonalną wiedzą zdobytą w toku wielu lat pracy przy postprodukcji – mówi Adrian Jasion, jeden z organizatorów Festiwalu.


MONTAŻ FILM FESTIWAL to jedyny w Polsce festiwal poświęcony w całości tematowi postprodukcji filmowej. Jego celem jest stworzenie wyjątkowej przestrzeni pozwalającej na integrację środowiska montażystów z całej Polski i ze świata. Organizatorem jest łódzka Fundacja Viewer. Dodatkowe informacje na stronie: www.montazfilmfestiwal.pl

MR
Fundacja Viewer
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Filmy dokumentalne produkcji TVN24 i TVN Fabuła nagrodzone na festiwalu Cannes Corporate Media & TV Awards
„Dotknięcie Anioła” z nagrodami w Rumunii i USA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll