PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Dotknięcie Anioła” w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego, otrzymał w jednym czasie dwie nagrody: Grand Prix Zlatna International Ethnopraphic Film Festival w Rumunii oraz nagrodę za Najlepszy Dokument na Universal Film Festival w Stanach Zjednoczonych. Był też jednym z trzech spośród prawie 600 filmów fabularnych i dokumentalnych, nominowanych do nagrody Najlepszy Film z całego programu Universal Film Festival.

Siedmioosobowe jury rumuńskiego Festiwalu w Zlatna ( ZIEFF 22 – 24 września 2017), w skład którego wchodziło m.in. trzech wybitnych reżyserów, pod przewodnictwem rumuńskiej gwiazdy kina Mircea Diaconu, byłego ministra kultury, obecnie członka Parlamentu Europejskiego – przyznało jednogłośnie laur Grand Prix historii Henryka Schoenkera Dotknięcie Anioła” (Atingerea unui înger).


Kadr z filmu "Dotknięcie Anioła", fot. materiały prasowe


Amerykański Universal Film Festival, odbywający się w dniach 28 – 30 września 2017 w Kansas City , jest jednym z bardzo niewielu amerykańskich festiwali, do którego zgłoszenie jest bezpłatne. Twórcy Festiwalu mają ambicję prezentowania najciekawszych filmów z całego świata, które powstają poza głównym nurtem kina wysokobudżetowego. Okazała statuetka trafiła tym razem do polskich twórców – Marka Tomasza Pawłowskiego oraz Małgorzaty Walczak, założycieli przed 20 laty firmy Zoyda Art Production, kreującej szczególne historie filmowe oparte na faktach.„Dotknięcie Anioła”, przejmujący polsko-niemiecki obraz dokumentalny otrzymał 33 nagrody w Polsce i na świecie. Ten polsko-niemiecki kandydat do dokumentalnego Oscara w 2015 roku jest wciąż zapraszany na międzynarodowe festiwale.Walczy z utartymi stereotypami traktującymi Niemców, Żydów i Polaków. Film został doceniony na całym świecie również z powodu jego walorów artystycznych – historia została opowiedziana w oryginalnym, autorskim stylu nazwanym przez reżysera Marka Tomasza Pawłowskiego „archicollagem”, który autorsko tworzył Robert Manowski, rektor Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Autorem zdjęć do filmu jest Jacek Januszyk, montażu Cezary Grzesiuk, zaś kompozytorem nagrywanej wraz z Beethovenowską Orkiestrą muzyki - Michał Lorenc.  Obraz jest koprodukcją Zoyda Art Production, Telewizji Polskiej i niemieckiej Westdeutscher Rundfunk, a także Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Kreatywnej Europy. Producentem wiodącym jest Małgorzata Walczak. 

MR
Zoyda
Ostatnia aktualizacja:  23.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Montaż Film Festiwal - bez montażu nie ma kina
"Totem" w kinach od 24 listopada
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll