PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Plenery Film Spring Open 2017 właśnie wzbogaciły swój program edukacyjny o nową grupę twórczą - Grupę Samsung Vloggers. Partnerem strategicznym przedsięwzięcia jest Samsung, a grupę młodych twórców internetowych poprowadzi Daniel Rusin aka Reżyser Życia.

 Chcę w tej grupie udowodnić, że we współczesnym świecie, szczególnie w świecie digitalu nie liczy się sprzęt, ale pomysł. Często nie są potrzebne drogie kamery, a wystarczy aparat lub... telefon. Jesteśmy coraz bardziej mobilni, a sprzęt mniej waży, jest dostępny w każdej chwili i daje nam więcej szans na kreatywność. Za pomocą najnowszych telefonów Samsunga, stabilizatorów, światła i kreatywnym wsparciu wielu znakomitych ekspertów ze świata filmu, spróbujemy stworzyć kilka ciekawych form wideo. Na końcu warsztatów usiądziemy w sali kinowej i zobaczymy nasze produkcje na dużym ekranie. Sprawdźmy, czy da się oglądać materiał z telefonu w kinie! – mówi o pomyśle na nową grupę Daniel Rusin.Daniel Rusin, fot. Film Spring Open


Daniel na co dzień tworzy kanał Reżyser Życia, na którym możemy zobaczyć jego eksperymenty społeczne, etiudy fabularne i inne kreatywne formy. Poza portalem YouTube, od lat zajmuje się reklamą, szczególnie przy współpracy z influencerami.

 

Uczestnicy Grupy Samsung Vloggers dowiedzą się jak stworzyć swój kanał, jak wygląda produkcja filmów w sieci, jak współpracować z markami, jak wygląda lokowanie produktów oraz jak działa YouTube jako portal, czyli co zrobić, żeby film odniósł sukces.

 

Podczas dziesięciodniowych warsztatów filmowych w Krakowie, tworzeniem treści do sieci będzie zajmować się też Grupa Twórców Internetowych, która skupi się na realizacjach filmowych z wykorzystaniem kamer oraz efektów specjalnych. Zainicjowaną w zeszłym roku grupę poprowadzi Marian Randall Nowakowski, twórca internetowy i wybitny specjalista od efektów wizualnych. Marian współtworzył wiele popularnych filmów na platformie YouTube, których łączna suma wyświetleń przekracza 30 mln, a jako operator współpracuje z czołowymi polskimi twórcami w internecie, takimi jak Martin Stankiewicz, Cyber Marian czy SA Wardęga.

 

Plenery Film Spring Open od zawsze śledziły, a wręcz wyprzedzały, trendy w twórczości audiowizualnej, stąd, w odpowiedzi na szybki wzrost znaczenia i jakości filmów w internecie, tak szeroka ich obecność w programie. Przysłowiową wisienką na torcie będzie wykład Konrada Kruczkowskiego oraz Jakuba Górnickiego.

 

  Chciałbym opowiedzieć o zjawisku, które coraz częściej obserwuję. Wielu ambitnych i twórczych autorów na początku pracy zawodowej chce tworzyć wartościowe rzeczy. Tyle że na pewnym etapie pojawia się proza życia - praca komercyjna „wypiera” wcześniejsze aspiracje. Z jakiegoś powodu jedno staje się alternatywą dla drugiego. Tymczasem mam przekonanie, że te dwie rzeczywistości można pogodzić – mówi Konrad Kruczkowski, jeden z najbardziej rozpoznawalnych i nagradzanych blogerów w Polsce.Konrad Kruczkowski, fot. Agata Maziarz


Drugim prelegentem będzie Jakub Górnicki,  twórca projektu „Outriders”, który łączy reportaż z technologią. Według Jakuba „nową technologią należy się bawić. Pierwszy etap to euforia nowych możliwości, która często przesłania samą historię. Dopiero po znalezieniu zastosowań, możemy nad nią panować. Inaczej rzecz ujmując  - ekscytacja tym, że umiemy na rowerze jeździć, nie oznacza, że znamy cel podróży. Częsty grzech to nadmiar narzędzi, multimediów, które stają się ważniejsze niż historia”


 

 

Podczas Plenerów Film Spring Open młodzi filmowcy, oprócz tworzenia treści internetowych, mogą realizować swoje projekty filmowe w pozostałych grupach twórczych, których tematyka obejmuje: film dokumentalny, scenariusze, VR, interaktywność, teledyski, film reklamowy, CGI- animacje, gry komputerowe, prewizualizacje filmów fabularnych oraz nowy model produkcji filmowej. Plenery ruszają już 19 października w krakowskich Przegorzałach.

 

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  2.10.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
10 europejskich projektów filmowych na Regiofund
"Pompon" laureatem I nagrody w konkursie na treatment scenariusza filmu dla dzieci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll