PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Festiwal Natura- Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego odbędzie się w dniach 25-28 października w Izabelinie. Wydarzenie poświęcone jest szeroko pojętemu reportażowi i filmowi dokumentalnemu.

Pokazy filmowe i spotkania z autorami książek odbywać się będą  w dniach 25- 28 października 2017 roku w Izabelinie,  gdzie Ryszard Kapuściński przebywał w czasie  wojny i  napisał swoje  m.in. głośne „Podróże z Herodotem”.


W programie filmowym znajdują się m.in. fragmenty nowego filmu w reż . Raula de la Fuente i Damiana Nenowa  inspirowanego książką Ryszarda Kapuścińskiego„Jeszcze dzień życia",  „Żalanasz" Marcina Sautera , "Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz" Krzysztofa Kopczyńskiego, „Więzi” Zofii Kowalewskiej, „Obcy na mojej kanapie” Grzegorza Brzozowskiego, "Kapuściński w Meksyku" Oli Chrzanowskiej. Dopełnieniem programu festiwalu są pokazy filmów przyrodniczych w KPN – „Szczęśliwi ludzie- rok w tajdze" Wernera  Herzoga,  „Królestwo” Jacquesa Perrina oraz „Żywot chruścika” Zbigniewa Bączyńskiego i Moniki Zawadzkiej.


Festiwalowi towarzyszyć będą  trzy wystawy:  portretów Ryszarda Kapuścińskiego  wykonanych przez Krzysztofa Wojciewskiego  ,  "Ogrody japońskie" Stanisława Roszkowskiego (podczas wernisażu utwory haiku recytować będzie  aktorka Kamila Kamińska uhonorowana na tegorocznym FPFF w Gdyni za profesjonalny debiut aktorski w filmie „Najlepszy” )  oraz   ekspozycja plenerowa   „Izrael w oczach młodych reporterów" przygotowana przez studentów dziennikarstwa UW.


Spotkania z gośćmi festiwalu  prowadzić będą m.in. Stanisław Zawiśliński- dziennikarz, pisarz, dokumentalista i wydawca , Konrad Zarębski - krytyk filmowy i publicysta , redaktor Piotr Radecki  oraz studenci dziennikarstwa UW  związani z Fundacją Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego - Magdalena Gontarek, Magda Bojanowska, Karolina Chojnacka, Antoni Rokicki.


Festiwal Natura- Kultura-Media im. Ryszarda Kapuścińskiego organizowany jest przez Fundację Centrum Badań i Edukacji im. Ryszarda Kapuścińskiego, Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego, gminę Izabelin  i Kampinoski Park Narodowy ( przy udziale Centrum Kultury Izabelin,  Mazowieckiego Instytutu Kultury, Powiatu Warszawskiego Zachodniego).

 

MR
Festiwal Natura- Kultura-Media
Ostatnia aktualizacja:  28.09.2017
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
Warsztaty jednodniowe KIPA Sprawna Produkcja – Umowy dystrybucyjne
"Twój Vincent" po premierze w Stanach Zjednoczonych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll