PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.09.2017
Konsultacje z tutorami Programu SCRIPT odbędą się 4, 11, 18 i 25 października w godzinach 15:00 – 17:00 w siedzibie Szkoły Wajdy. W konsultacjach wezmą udział Dyrektor Programu Scenariuszowego SCRIPT Denijal Hasanović ("List", "Catalina", współscenarzysta filmów: "Z odzysku", "Thicker than water",”Milchwald”), Sławomir Fabicki ("Miłość", "Z odzysku", "Męska sprawa') i Maciej Marczewski ("Gry", jako aktor: "Ile waży koń trojański", 'Bez wstydu").

Program Scenariuszowy SCRIPT skierowany jest do studentów i absolwentów szkół filmowych, artystycznych, innych szkół wyższych lub różnego rodzaju kursów filmowych. Program SCRIPT otwarty jest dla osób zajmujących się dotychczas kinem amatorskim i offowym, a także dziennikarzy, scenarzystów filmowych, ludzi pióra i aktorów. Pierwsze trzy sesje rocznego kursu poświęcone są pracy nad treatmentami, a następnie uczestnicy pracują nad rozwojem swoich scenariuszy i wspólnie ze studentami kursu fabularnego STUDIO PRÓB oraz dokumentalnego DOK PRO uczestniczą w warsztatach na temat problemów dramaturgii, pracy na planie, pracy z aktorem, montażu, dźwięku, obrazu i analizy filmów.


04.10 i 11.10 - Denijal Hasanović

Absolwent i wykładowca PWSFTviT w Łodzi oraz Dyrektor Programu Scenariuszowego SCRIPT w Szkole Wajdy, wykładowca Programu STUDIO PRÓB. Członek Rady Programowej „30 minut” przy Studiu Munka SFP. Tutor międzynarodowego programu dla profesjonalistów filmowych EKRAN+ . Jego film "List", który swoją światową premierę miał na 52. Berlinale, otrzymał CIVISEUROPE Prize w Brukseli oraz szereg nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, między innymi w Moskwie i w Kairze, natomiast prawa dystrybucyjne do niego zostały sprzedane do ponad 30 krajów. Denijal Hasanović jest współautorem scenariuszy do filmów fabularnych: 'Z odzysku', 'Thicker than water', 'Milchwald'. Jego najnowszy film 'Catalina' został zakwalifikowany do Konkursu Głównego 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

18.10 - Maciej Marczewski

Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, doświadczony aktor filmowy, telewizyjny, teatralny. Koordynator kursu ONLINE KAMERA, tutor w Szkole Wajdy. Jako reżyser zadebiutował 30-minutowym filmem "Gry", nagrodzonym za reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Średniometrażowych „La Cabina” w Walencji. Nominowany do Nagrody OFFskar w kategorii najlepszy aktor.

25.10 - Sławomir Fabicki

Reżyser, scenarzysta, członek Europejskiej Akademii Filmowej. W 1995 roku ukończył Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi, a w 2002 roku Wydział Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Nominowany do Oscara za film "Męska sprawa" w kategorii film zagraniczny w 2001 roku. Reżyser filmów "Z odzysku" i "Miłość". Reżyser drugiego sezonu serialu "Zbrodnia", produkcji AXN Central Europe. Wykładowca Programu SCRIPT w Szkole Wajdy.


 

Na zgłoszenia aplikacji do Programu Scenariuszowego SCRIPT Szkoła Wajdy czeka do 31 października 2017. Egzaminy odbędą się w listopadzie 2017 roku. Zgłoszenie powinno zawierać wszystkie niezbędne dokumenty oraz pomysł na film fabularny (pełen metraż lub 30 minut, przedstawiony za pomocą treatmentu o maksymalnej objętości 8 stron z rozpisanymi dwiema scenami dialogowymi) i jedną lub kilka prac własnych na płycie CD/DVD.


Więcej informacji na temat programu, terminów, czesnego znajduje się na stronie  www.wajdaschool.pl

 

 

MR
Wajda School
Ostatnia aktualizacja:  26.09.2017
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Pokaz "Cichej Nocy" dla korpusu dyplomatycznego
Pokaz filmów o sztuce - Zakopane 2017
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll