PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pełnometrażowa animacja o Vincencie van Goghu otworzyła 42. FPFF w Gdyni. Tutaj po raz pierwszy widzowie oglądają film w polskiej wersji językowej. „Twój Vincent” walczy o Złote Lwy. Przedstawiamy relację z konferencji filmu.

"Twój Vincent" to polski film, który podbija świat, gdyż został zakupiony do dystrybucji do 135 krajów. Dorota Kobiela i Hugh Welchman – napisali scenariusz do filmu i wyreżyserowali go. Vincenta van Gogha zagrał Robert Gulaczyk, młody aktor teatralny z Legnicy, uderzająco podobny do van Gogha."Twój Vincent" (kręcony w koprodukcji polsko-brytyjskiej) był z założenia przeznaczony na światowy rynek. Obsada filmu to aktorzy światowej sławy (m.in. Saoirse Ronan, Helen McCrory, Jerome Flynn). W polskiej wersji językowej filmu usłyszymy m.in. Danutę Stenkę, Jerzego Stuhra, Macieja Stuhra, Roberta Więckiewicza, Józefa Pawłowskiego.Ekipa filmu "Twój Vincent", fot. Jacek Czerwiński/SFP


"Twój Vincent" został wyprodukowany przez polską firmę BreakThru Films oraz brytyjską Trademark Films. W filmie „grają” 94 obrazy Vincenta van Gogha w formie bardzo zbliżonej do oryginałów, a kolejnych 31 zostało częściowo lub znacząco przekształconych. "Twój Vincent" został nakręcony jako standardowy film aktorski, a następnie każda klatka została ręcznie przemalowana w technice olejnej. Efekt końcowy to połączenie gry aktorskiej i kunsztu malarskiego animatorów, którzy wszystkie postacie odtworzyli za pomocą farby olejnej.


Robert Gulaczyk, fot. Jacek Czerwiński/SFP


Każda z 65 000 klatek została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy przyjechali do pracowni w Polsce i w Grecji, aby zrealizować to niezwykłe zadanie. "Twój Vincent" przywołuje twórczość van Gogha, jednocześnie opowiadając o jego pełnym pasji, nieszczęśliwym życiu i tajemniczej śmierci.


Robert Gulaczyk, Dorota Roqueplo, fot. Jacek Czerwiński/SFP


 

"Twój Vincent" wejdzie do kin 6 października. 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni potrwa do 23 września 2017 roku.

 

Marcin Radomski/Gdynia
FPFF
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2017
Zobacz również
fot. Jacek Czerwiński/SFP
"To" niezwyciężone
42. FPFF: „Człowiek z magicznym pudełkiem”, czyli przenosiny w czasie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll