PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.09.2017
Amerykański horror odnotował jedynie 32 proc. spadku oglądalności.
"To" Andresa Muschietti nie zwalnia tempa. W ciągu drugiego weekendu wyświetlania w USA film zarobił kolejne 60 mln dolarów. Tym samym posiadając ponad 218 mln dolarów wpływów stał się w ciągu zaledwie 10 dni najbardziej dochodową premierą września za oceanem. Podobnie jak tam, w Polsce również horror ma wielu entuzjastów. Tym razem jego konto zasiliła sprzedaż 128 183 biletów. W sumie film obejrzało już 411 tys. osób.

Podobnie jak przed tygodniem, między "To" a innymi filmami istnieje wyraźna przepaść. Następne dwie pozycje zajęły premierowe tytuły. Najwyżej notowanym z nich jest thriller "American Assassin" Michaela Cuesty. Produkcja, której gwiazdą jest Dylan O'Brien, przyciągnęła w pierwszy weekend wyświetlania 32 596 osób.

Dylan O'Brien w filmie "American Assassin", fot. Monolith Films.

Trzecie miejsce przypadło polskiej produkcji familijnej, "Tarapaty". Film Marty Karwowskiej przyciągnął solidną widownię jak na tego rodzaju film - 32 128 kinomanów.

Łączna weekendowa widownia jest praktycznie niezmienna tydzień po tygodniu i wyniosła 384 271 sprzedanych biletów. Starsze pozycje notowały niewielkie spadki oglądalności (lub w niektórych przypadkach wzrosty) i pojawiło się kilka premier.

Wzrost, na przykład, odnotowała animacja "Gang Wiewióra 2". Film obejrzało o 23 proc. więcej widzów niż przed tygodniem. Przełożyło się to na kolejne 23 510 sprzedanych biletów dorzuconych do puli, a w sumie już 390 tys.

Kadr z filmu "Gang Wiewióra 2", fot. Monolith Films.

W czołówce znalazły się jeszcze dwie premierowe pozycje. Na piątym miejscu wystartował dramat "Powiernik królowej". Obraz Stephena Frearsa z Judi Dench obejrzało 21 925 osób na 100 kopiach.

W dziesiątce znalazło się także miejsce dla europejskiej koprodukcji "The Square". Tę komedię postanowiło obejrzeć w weekend 16 207 kinomanów. A uwzględniając pokazy przedpremierowe - 25 tys.

Kadr z filmu "The Square", fot. Gutek Film.

Znikomą widownię zgromadziły pozostałe premiery. Belgijsko-francuską komedię "Zabójczy Jacques" wybrało 865 osób na 16 kopiach. Natomiast seanse komedii "Nie ma tego złego... " zainteresowały 748 osób na 24 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: "Kingsman: Złoty krąg" z Colinem Firthem; animacja "LEGO® NINJAGO: FILM"; "Ptaki śpiewają w Kigali", czyli ostatni wspólny film Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze; horror "Mięso"; brytyjski melodramat "Piękny kraj"; dokument "Przeżyć: metoda Houellebecqa"; francuska komedia "50 wiosen Aurory"; melodramat "2 noce do rana"
Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  20.09.2017
Zobacz również
fot. Warner Bros Polska
42. FPFF: Człowiek i świat jako skomplikowany mechanizm, czyli „Photon”
42. FPFF: Tajemnica Vincenta van Gogha
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll