PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jacek Cegiełka, organizator Nagród im. Zbyszka Cybulskiego i im. Bolesława Michałka, został tegorocznym laureatem Nagrody Złoty artKciuk, przyznawanej przez Fundację Kultury i Sztuki artHolding „wybitnym osobistościom życia kulturalno-artystyczno-społecznego za nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury i sztuki”.
Nagroda artKciuk jest wręczana w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk M{i}aSTO Gwiazd. Przyznała ją Kapituła pod przewodnictwem prof. Jacka Zdybla z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Statuetkę Jackowi Cegiełce wręczyli zastępca prezydenta miasta Żyrardowa Dariusz Kaczanowski oraz dyrektor Festiwalu Artur Krajewski, prof. Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Dotychczasowymi laureatami wyróżnienia są Krystyna Janda, Anna Dymna, Jerzy Owsiak, Roman Gutek, Marek Żydowicz, Artur Rojek i Marek Niedźwiecki.

Jacek Cegiełka jest prezesem Fundacji „KINO”, która jest wydawcą miesięcznika „KINO” i organizatorem Nagród im. Zbyszka Cybulskiego i im. Bolesława Michałka. Ukończył filmoznawstwo na UJ. Był pomysłodawcą, wydawcą i redaktorem naczelnym kwartalnika „Easy Rider”, za który był nominowany przez Komitet Kinematografii do Nagrody Laterna Magica. Jest wydawcą i redaktorem wielu książek o tematyce filmowej (m.in. „Historia kina polskiego” pod red. Tadeusza Lubelskiego i Konrada J. Zarębskiego, „Autorzy kina europejskiego” pod red. Alicji Helman i Andrzeja Pitrusa, „Być jak Cybulski” pod red. Iwony Cegiełkówny, „Więcej niż kino” Bożeny Janickiej).


Nagroda im. Zbyszka Cybulskiego jest wręczana od 1969. W 2005, po 10-letniej przerwie, została wznowiona przez Fundację „KINO” (wydawcę miesięcznika „KINO”). Wśród jej laureatów są takie sławy jak Krystyna Janda, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Maja Komorowska, Dorota Segda, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Zbigniew Zamachowski, Artur Żmijewski, Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz, Eryk Lubos, Marta Nieradkiewicz, Agata Buzek czy Maciej Stuhr.

Nagroda im. Bolesława Michałka, wybitnego krytyka filmowego, jednego z założycieli miesięcznika „KINO”, jest przyznawana od 20 lat, a zdobyli ją m.in. Maria Kornatowska, Tadeusz Sobolewski, Adam Garbicz, Iwona Kurz, Karolina Kosińska, Alicja Helman i Tadeusz Lubelski.

Informacje o Nagrodach im. Zbyszka Cybulskiego i im. Bolesława Michałka:
www.NagrodaCybulskiego.pl
http://www.facebook.com/nagrodacybulskiego
www.kino.org.pl

Informacje o Nagrodzie artKciuk:
www.miastogwiazd.pl


AK
KINO
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2017
Zobacz również
Agata Kulesza i „Moje córki krowy” z nagrodami w Chinach
42. FPFF: Wystawy i książki
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll