PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  8.09.2017
Grzegorz Jaroszuk ("Kebab i Horoskop", "Opowieści z chłodni") pracuje nad czarną komedią „Bliscy”. - Poczucie humoru i absurd to moje ulubione narzędzia służące opowiadaniu o poważnych sprawach – mówi reżyser.
- "Bliscy" będą czarną komedią czerpiącą z konwencji kina kryminalnego. To film o starszym mężczyźnie próbującym wraz z dwójką swoich dorosłych już dzieci odnaleźć żonę, która uciekła z domu, ponieważ- jak utrzymuje ów mężczyzna - miała mroczny sekret. Nieumiejętność porozumienia się z najbliższymi sobie ludźmi doprowadzona będzie do absurdu i spowoduje, że bohaterowie znajdą się w groteskowej i zarazem smutnej sytuacji – zdradza Grzegorz Jaroszuk.


W filmie "Kebab i Horoskop" bohaterowie byli zatrzymani w opresyjnej sytuacji. W „Bliskich” będę operował innym językiem filmowym, zmieni się również prowadzenie kamery i współpraca z aktorami – dodaje reżyser "Opowieści z chłodni".


Kadr z filmu "Kebab i Horoskop", fot. Jacek Drygała MD4


Scenariusz „Bliskich” napisał Grzegorz Jaroszuk. Za zdjęcia odpowiedzialny będzie John Magnus Borge ("Kebab i Horoskop"). Film wyprodukują Agnieszka Kurzydło i Kamila Kuś (MD4). Reżyser pracuje obecnie nad obsadą filmu. "Bliscy" otrzymali dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (w ramach priorytetu Produkcja filmów fabularnych pełnometrażowych –mikrobudżetowych). Zdjęcia planowane są na początek 2018 roku.


Kolejnym projektem znajdującym się obecnie w fazie developmentu jest „Droga do domu”. W tej chwili powstaje scenariusz filmu. - Historia dzieje się w przyszłości, w małej miejscowości. Główny bohater - młody i dobroduszny chłopak - zostaje przywódcą buntowniczego państwa, które ma zmienić porządek świata. Świata nie uda się zmienić, ale główny bohater odkryje pewną bolesną prawdę –zdradza Jaroszuk.


Kadr z filmu "Opowieści z chłodni", fot. PWSFTiF w Łodzi


Grzegorz Jaroszuk w 2011 ukończył studia na Wydziale Reżyserii w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Podczas studiów, zrealizował sześć filmów krótkometrażowych, z których większość była pokazywane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych. Jego pełnometrażowym debiutem fabularnym był„Kebab i Horoskop”z Justyną Wasilewską, Piotrem Żurawskim i Bartłomiejem Topą. Film Grzegorza Jaroszuka po raz pierwszy został zaprezentowany zagranicznej publiczności podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Karlowych Warach w 2014 roku. Zdobył Nagrodę Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Nagrodę Polskiej Federacji DKF-ów na FPFF w Gdyni w 2014 roku. Grzegorz Jaroszuk był asystentem reżysera i reżyserem obsady filmu "Tarapaty" Marty Karwowskiej, który trafi do kin 15 września.

 

 

Marcin Radomski
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2017
Zobacz również
fot. archiwum prywatne
Michał Sobociński wśród najlepszych
Przez subiektyw: Wyobraź sobie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll