PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Natomiast łączna frekwencja w dalszym ciągu się kurczy.
Zgodnie z przewidywaniami, animacja "Gang Wiewióra 2" ma długi żywot w kinach. W trakcie trzeciego tygodnia wyświetlania produkcja odnotowała jedynie pięć proc. spadku oglądalności. Tym samym film obejrzało kolejnych 48 419 widzów, co pozwoliło mu na objęcie prowadzenia w weekendowym zestawieniu. Od premiery na kontynuację tej serii wybrało się już 331 tys. osób. "Gang Wiewióra" z 2014 roku obejrzało w sumie 334 tys. widzów...

Łączna frekwencja jednak w dalszym stopniu topnieje. Spadek był niewielki, jednak do kin wybrało się już tylko 353 702 kinomanów. Filmy odnotowały na ogół małe spadki widowni, jednak brakowało silnych premier, które mogłyby pozytywnie wpłynąć na łączną frekwencję.

Na drugie miejsce spadł dramat polityczny Douga Limana, "Barry Seal: Król przemytu". Produkcja z Tomem Cruise'm odnotowała 27 proc. spadku widowni i przyciągnęła kolejnych 42 838 widzów. Po dwóch tygodniach wyświetlania, całkiem przyzwoity rezultat 177 tys. sprzedanych biletów.

Tom Cruise i Sarah Wright w filmie "Barry Seal: Król przemytu", fot. UIP.

Trzecie miejsce przypadło pastiszowego filmowi "Bodyguard Zawodowiec" Patricka Hughesa. Produkcja z Ryanem Reynoldsem i Samuelem L. Jacksonem odnotowała 24 proc. spadku frekwencji i zainteresowała jeszcze 40 325 kinomanów. Po trzech tygodniach dystrybucji, ten cieszący się dobrymi recenzjami film, zgromadził łącznie 317 tys. widzów.

Wciąż wysoko w zestawieniu znajduje się horror Davida F. Sandberga "Annabelle: Narodziny zła". Produkcję powstałą w uniwersum "Obecności" obejrzało w czwarty weekend wyświetlania następnych 32 052 widzów. W sumie, znakomity wynik, ponad 542 tys. sprzedanych biletów.

Dopiero piąte miejsce uzyskała najwyżej notowana premiera. Jest nią najnowszy obraz Sofii Coppoli, "Na pokuszenie". Film z Colinem Farrellem i Nicole Kidman obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 27 794 osób.

Nicole Kidman w filmie "Na pokuszenie", fot. UIP.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze tylko dla jednej premierowej pozycji. Jest nią thriller Stevena Quale'a "Renegaci". Film z J.K. Simmonsem w jednej z głównych ról przyciągnął na starcie dość skromne 15 057 widzów.

Pozostałe premiery znalazły się poza czołówką. Najwyżej notowana spośród nich była animacja "Super Spark: Gwiezdna misja". Na ten film wybrało się jedynie 12 208 widzów na 169 ekranach. Norweski film familijny "O czym szumi las" wybrało 8 206 widzów na 84 kopiach. Polski film dokumentalny "Habit i zbroja" zainteresował 1 031 widzów na 44 kopiach. Francuski film dokumentalny "Bracia Lumière" przyciągnął 951 kinomanów na 41 kopiach. Nominowany w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obraz "Tanna" zainteresował 942 widzów na 43 kopiach. Ostatnia premierą był kanadyjski thriller "Odwet", który zgromadził 209 osób na 10 kopiach.

Kadr z filmu "Tanna", fot. Solopan.

Premiery od najbliższego piątku: ekranizacja powieści Stephena Kinga, horror "To"; melodramat "Tulipanowa gorączka"; polska komedia "Na układy nie ma rady"; francuski dokument "Marsz pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata"; austriacki dokument "Safari"; komediodramat "Konstytucja".

Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  6.09.2017
Zobacz również
fot. Monolith Films
Kino Dzieci szuka wolontariuszy
42. FPFF: Jerzy Antczak przewodniczącym jury Konkursu Głównego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll